Zbliżamy się ku końcowi naboru do make me!, gdzie termin upływa 5 kwietnia. To szansa dla młodych projektantów, by ich prace zostały wyróżnione przez znane osobistości ze świata designu. Jury, w skład którego wchodzą Kaja Werbanowska, duet KABO & PYDO (Kasia Kabo i Tomek Pydo), Joanna Krokosz, Tomek Rygalik oraz Michał Piernikowski, wybierze ok. 25 projektów do prezentacji na wystawie i walki o atrakcyjne nagrody.

make me! - najważniejszy polski konkurs trwa już od 16 lat!

Konkurs make me!, będący istotną częścią festiwalu Łódź Design Festival, uznaje się za jedną z kluczowych platform promujących innowacje w projektowaniu na terenie Europy. Jego głównym zadaniem jest identyfikacja przyszłych trendów oraz pomoc dla debiutujących twórców (w przedziale wiekowym 20–35 lat, czyli urodzonych od 01.01.1989 do 31.12.2004), aspirujących do zaistnienia w branży. Uczestnicy z poprzednich edycji podkreślali szereg korzyści płynących z udziału w konkursie, takich jak rozgłos w świecie designu, promocja przez szereg publikacji, a także możliwość prezentacji na kolejnych wystawach.

Prowadzony nieprzerwanie od 2008 roku konkurs make me! skierowany jest nie tylko do doświadczonych projektantów, ale również do tych na początku drogi zawodowej w dziedzinach artystycznych i projektowych. Jest otwarty dla osób, których kreatywność budzi widok niezaspokojonej potrzeby lub problemu do rozwiązania. Wyróżnia się również przez promowanie prac, które eksperymentują z materiałami lub oferują nowe podejście do istniejących funkcji.

Wszystkie zgłoszenia są oceniane przez jury złożone z ekspertów o zróżnicowanych zainteresowaniach, w dwuetapowym procesie selekcji. Dzięki możliwości prezentacji projektów szerokiej publiczności i interakcji z profesjonalistami, udział w make me! może stanowić punkt zwrotny w karierze zawodowej.

Ostatni tydzień przyjmowania zgłoszeń!

Obecnie trwają zapisy do najnowszej odsłony konkursu, z pulą nagród wynoszącą 50.000 PLN, której termin zgłoszeń wyznaczono na dzień 05.04.2024 r., w ramach 17. edycji konkursu, zaplanowanej jako element Łódź Design Festival odbywającego się w dniach 21-26.05.2024 r. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza dostępnego na stronie: https://lodzdesign.com/makeme/zglos-sie/