Marzenie o harmonii z naturą: jak Eliza i Jarek stworzyli swój wymarzony azyl?

Eliza i Jarek, właściciele tego niesamowitego miejsca, mieli jedno marzenie - stworzyć azyl, który będzie harmonijnie współgrał z otaczającą go przyrodą. Nie chcieli ingerować w naturalny charakter działki, dlatego postanowili dostosować domek do istniejącego otoczenia. Efekt? Dwukondygnacyjna konstrukcja, która doskonale wpisuje się w leśny krajobraz. 

Projektowanie wnętrza takiego domku to nie lada wyzwanie. Jak pomieścić wszystkie niezbędne funkcje na zaledwie 35 metrach kwadratowych? Ewa z "Nasze Nowe" podjęła się tego zadania z pasją i zaangażowaniem. - Zachwyciła mnie idea współgrania wnętrza z zewnętrzem oraz ekologiczne podejście inwestorów, ich otwartość na pomysły oraz idea współgrania wnętrza z zewnętrzem, na której im zależało, a która jest także mnie bardzo bliska - mówi projektantka.

Japoński styl w sercu Polski: sekrety designu Domu na Pniu

Wnętrze domku to prawdziwa perełka. Drewno w postaci sklejki dominuje w wykończeniu, nadając wnętrzu ciepły, naturalny charakter. Geometryczne podziały sklejki, podkreślające asymetrię domku, dodają mu nieco japońskiego stylu. A wszystko to dzięki ciężkiej pracy Jarka, który samodzielnie zajął się wykończeniem wnętrz.

Ale to nie wszystko! W domku znajduje się wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego życia: w pełni wyposażona kuchnia, stolik z krzesłami, rozkładana sofa, mini biblioteczka i łazienka z prysznicem. Na zewnątrz czekają na Ciebie tarasy z wygodnymi siedziskami, a na jednym z nich nawet sauna!

Meble i wyposażenie wnętrza zostały starannie dobrane, by podkreślić naturalny charakter domku. Jutowe dywaniki, wiklinowe koszyki czy plecionka wiedeńska sprawiają, że wnętrze jest przytulne, ale nie przeładowane dekoracjami.

- Ten projekt to efekt naszej wspaniałej współpracy z inwestorami. Mimo odległości oraz angażującej pracy zawodowej, Eliza była w stałym kontakcie mailowym i telefonicznym, wspólnie dokonywałyśmy ostatecznych wyborów zakupowych, i to była duża przyjemność chyba dla nas obu - dodaje Ewa. I trudno się z nią nie zgodzić. Dom na Pniu to miejsce, gdzie można zapomnieć o codziennych problemach i cieszyć się bliskością natury.

Jeśli marzysz o chwili wytchnienia wśród drzew, z dala od miejskiego zgiełku, Dom na Pniu czeka właśnie na Ciebie!