Podróże bez ruszania się z miejsca

Ada Skwira i Małgorzata Liebhart, mózgi stojące za WZ Studio, zaprojektowały apartament dla niezwykłej warszawianki. Ta dynamiczna kobieta, pracująca w zgiełku stolicy, w wolnych chwilach oddaje się swojej pasji - podróżom. Dzięki talentowi projektantek, każdy kąt jej mieszkania na Pradze przypomina o odległych miejscach, które odwiedziła. Wnętrza są pełne subtelnych nawiązań do egzotycznych destynacji, tworząc atmosferę nieustającej przygody. 

Kuchnia, która opowiada historię

Kiedy myślimy o kuchni, często wyobrażamy sobie miejsce pełne aromatów i smaków. Ale co jeśli kuchnia mówiła także historię? Właścicielka apartamentu przyniosła do pracowni WZ Studio liście, które stały się inspiracją dla dominującego w mieszkaniu odcienia oliwkowej zieleni. To nie tylko kolor, to opowieść o spacerach, przyrodzie i wspomnieniach. Te liście stały się symbolem połączenia natury z nowoczesnym designem.

Salon - serce domu

Przechodząc do salonu, nie sposób nie zauważyć dużej, wygodnej sofy - idealnej do wieczornych spotkań z przyjaciółmi. A dzięki telewizorowi Samsung The Frame, każdy wieczór może stać się okazją do wspólnego oglądania zdjęć z egzotycznych podróży. Wnętrze salonu, z delikatnymi akcentami kolorystycznymi i starannie dobranymi dodatkami, staje się miejscem, gdzie wspomnienia ożywają.

Z wadą w stronę perfekcji

Masywny słup w salonie mógł być problemem, ale dla WZ Studio stał się wyzwaniem. Dzięki kreatywnemu podejściu, nieestetyczny element konstrukcyjny stał się oryginalnym atutem wnętrza. To dowód na to, że nawet najmniejsze detale mogą stać się kluczem do stworzenia wyjątkowej przestrzeni.

Łazienka - prywatne SPA

Każda kąpiel w tej łazience to jak krótka podróż do egzotycznych miejsc. Wiszące nad wanną lampy przypominają o orientalnych spa, a wykorzystane materiały dodają wnętrzu luksusu. Wzory i tekstury zostały starannie dobrane, by każdy moment spędzony w łazience był prawdziwym relaksem.

Natura w mieście

Naturalne materiały, takie jak dębowe forniry, len, bawełna czy rattan, tworzą niepowtarzalny klimat tego apartamentu. Chropowaty tynk gipsowy na ścianach kontrastuje z gładkim drewnem, tworząc harmonijną całość. Wnętrza oddychają świeżością i naturalnością, przypominając o tym, jak ważne jest połączenie z naturą, nawet w miejskim gwarze.

Podsumowując, WZ Studio po raz kolejny udowodniło, że nawet w miejskim zgiełku można znaleźć kawałek raju. Ten apartament na warszawskiej Pradze to dowód na to, że z pasją i kreatywnością można przenieść egzotykę prosto do naszych domów.