Hiperblog

Kolorowe włączniki światła

Remont nie zawsze musi się wiązać z wysokimi nakładami finansowymi, czasem wystarczy zmienić kilka detali by efektownie odświeżyć mieszkanie.

Statystyczny Polak decyzję o remoncie mieszkania podejmuje raz na kilka lat. Na tak niską częstotliwość przeprowadzania prac wpływa przekonanie, że będzie się to wiązało z wysokimi kosztami. Jednak nie zawsze tak musi być. Czasem, by odświeżyć mieszkanie, wystarczy odmalować ściany lub użyć kilku elementów dekoracyjnych.

Detalami wystroju wnętrz, na których koncentrujemy się najmniej, a które z powodzeniem mogą zmienić charakter przestrzeni, są włączniki światła oraz gniazdka wtykowe. Urządzenia te, występują zazwyczaj w monotonnych barwach i wtapiają się w otoczenie, przez co mało komu kojarzą się z designem czy ciekawym elementem architektury wnętrz. Z kolei te, które występują w atrakcyjnych, żywych kolorach, zyskują nowy, unikalny charakter, który bezpośrednio przekłada się na wystrój.

Takie oryginalne gniazda i włączniki, dostępne w kolorach „Les Couleurs Le Corbusier” można znaleźć w ofercie firmy Jung. „Les Couleurs Le Corbusier” to cały system produktów dostępnych w 63 kolorach odzwierciedlających legendarną paletę barw autorstwa słynnego francuskiego architekta Le Corbusiera. Produkty te pozwalają na dopasowanie do siebie poszczególnych odcieni tak, aby nadać wnętrzom interesującego wyglądu. Atutem produktów z linii „Les Couleurs Le Corbusier” jest też to, że każdy element jest malowany ręcznie, a materiał, z którego są produkowane urządzenia jest odporny na ścieranie się w wyniku częstego dotykania.

- Samo nazwisko Le Corbusier'a jest gwarantem jakości tej palety. Biorąc pod uwagę, kiedy została stworzona i z jakim powodzeniem jest nadal użytkowana dowodzi, że jest ponadczasowa. W jej skład wchodzą zarówno bardziej intensywne odcienie jak i delikatne, których możemy znaleźć coraz więcej wokół nas, gdyż nadchodzą takie trendy. Jednak niezależnie od nich, ta paleta zawsze daje szeroki wybór – powiedział Szymon Hanczar, architekt wnętrz i projektant.

Współpraca firmy Jung z „Les Couleurs Le Corbusier”, jest przykładem jednego z rzadkich przypadków, gdy koncepcyjne rozwiązanie artystyczne zostało skutecznie przeniesione do produkcji masowej. W 63 odcieniach, w których wykonuje się włączniki oraz gniazda wtykowe, dostępne są również wykładziny i wiele innych wyrobów, pozwalających na urozmaicanie wnętrz.

Warto pamiętać, że decyzja o wyborze włącznika nie kończy się na dobraniu odpowiedniej kolorystyki. Włączniki dostosowuje się również z uwagi na kształt. W przypadku pomieszczenia klasycznego bardziej odpowiednie będą włączniki o zaokrąglonych krawędziach lub z dodatkowymi ramkami. Natomiast w domach zaprojektowanych w stylu modernistycznym dobrze wyglądają włączniki o ostrych, mocnych krawędziach w kształcie czworokąta. Firma Jung oferuje włączniki, które znajdą modne zastosowanie w każdej przestrzeni.

Zobacz też:

Nowy numer gratis!

Subskrybuj nasz newsletter. Otrzymasz najnowsze E-Wydanie miesięcznika Czas na Wnętrze gratis!

newsletter
Comfort Box Rejs - szuflady stworzone z myślą o kuchni

Szuflady w kuchni to rozwiązanie idealne. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń dolnych szafek ... czytaj dalej

Jak wybrać materac dla pary?

Podczas wyboru materaca dla pary, „elastyczność punktowa” to ważne pojęcie ... czytaj dalej

 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS najnowszy numer "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe