Woda jest niezbędna do życia. Ma korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Ważne jest jednak, żeby wyróżniała się doskonałą jakością. Żeby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z wody kranowej, należy zaopatrzyć się w odpowiednio dobrany filtr. Jakie filtry do wody znajdziemy na rynku?

Dlaczego warto stosować filtry do wody?

Woda z sieci wodociągowej nie zawsze cechuje się najlepszą jakością. Często zawiera chlor, zanieczyszczenia mechaniczne czy inne potencjalnie szkodliwe związki. Nieoczyszczona woda może negatywnie wpływać na smak i jakość przygotowywanych potraw i napojów. Może także być przyczyną osadzania się kamienia na naczyniach.  

Sposobem na oczyszczenie wody z kranu jest zastosowanie odpowiednich filtrów - np. filtrów nakranowych czy dzbanków ze specjalnymi wkładami filtrującymi. Filtrowana woda wyróżnia się doskonałą świeżością i jakością. Ma lepszy smak i zapach. Nadaje się do przygotowywania posiłków i napojów - zimnych oraz ciepłych. Ponadto jest bezpieczna dla dzieci i zwierząt.

Zakup filtrów do wody to duża oszczędność pieniędzy w perspektywie długofalowej. Filtrowana woda nadaje się do picia. Może z powodzeniem zastępować wodę mineralną czy źródlaną sprzedawaną w sklepach. Ograniczenie kupowania wody w plastikowych butelkach to także jeden ze sposobów na ochronę środowiska.

Rodzaje filtrów do użycia w kuchni

Pierwszą grupą filtrów są modele nakranowe, które nakłada się bezpośrednio na baterię kuchenną. Filtry nakranowe oczyszczają wodę płynącą z kranu ze wszelkich szkodliwych związków, poprawiając znacznie jej jakość. Usuwają m.in. nadmiar chloru, sól, piasek, osady z rdzy, pestycydy, metale ciężkie i inne substancje. Wzbogacają wodę o niezbędne minerały, a także zmniejszają jej twardość. Filtry nakranowe są łatwe w montażu.

Dużą popularnością cieszą się także dzbanki ze specjalnymi wkładami filtrującymi, które usuwają zanieczyszczenia z wody. Przefiltrowaną wodę możemy wykorzystywać do przyrządzania posiłków lub napojów. Wkłady filtrujące należy wymieniać co 30 dni. Alternatywą dla dzbanków są butelki z filtrem.

Swoją kuchnię warto zaopatrzyć także w filtry do urządzeń AGD. Każdy miłośnik kawy powinien rozważyć zakup filtra do ekspresu, który usunie kamień i osady z wapnia, i tym samym poprawi jakość i smak wody.

Świetnym rozwiązaniem jest również zakup filtra do lodówki, który oczyści wodę wodociągową i usunie jej nieprzyjemny smak i zapach.

Aquamelior.pl - ekspert w dziedzinie filtracji wody

Aby mieć pewność najwyższej jakości filtrów do wody, należy kupić je w renomowanym sklepie. Liderem w sprzedaży filtrów bez wątpienia jest firma Aquamelior.pl. Jej propozycją są artykuły pochodzące od znanych i cenionych producentów - takich jak Aquaphor, Brita, Dafi, Zelmer czy Filter Logic. W ofercie znaleźć można filtry nakranowe, do sprzętów AGD, do instalacji oraz dzbanki i butelki filtrujące. Oferowane filtry do wody spełniają obowiązujące normy jakości, co potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami i atestami.

Czysta woda w domu to podstawa! Filtry do wody poprawiają jakość posiłków i napojów, a także zapobiegają powstawaniu nieestetycznych osadów z kamienia na naczyniach. Zakup filtrów do wody to dobra inwestycja. Jest to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w perspektywie długofalowej i ochronę środowiska.