Dzięki kolorom możemy zamienić małe wnętrze w niezwykle inspirującą przestrzeń do życia - nie tylko nadać mu nietuzinkowy charakter, ale również optycznie powiększyć lub wydzielić w jego wnętrzu różne strefy. Jeśli szukasz ciekawych i sprawdzonych połączeń kolorystycznych, koniecznie poznaj nastrój Color Burst z kolekcji Mood Stories od Pfleiderer. To niezwykle inspirująca baza dekorów, która pomoże zbudować we wnętrzu Twój ulubiony nastrój.

Kolekcja Mood Stories to 10 wyjątkowych nastrojów stylistycznych, które odwołują się zarówno do aktualnych trendów i pewnych ponadczasowych stylów w projektowaniu, jak i do tego, co jest nam znajome, bliskie, co budzi w nas określone emocje i skojarzenia. W każdym z nastrojów czekają gotowe kompozycje dekorów ułożone w Sety, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotową bazę.

Proponowany przez Pfleiderer Mood Guide, to praktyczna mapa, która podpowiada, jakie rodzaje dekorów dobrze się ze sobą komponują, i zestawione razem, jaki pozwolą zbudować we wnętrzu nastrój. Gotowe propozycje, jakie znajdziemy w moodzie Color Burst w kolekcji Mood Stories, to świat stworzony dla odważnych dusz - pozwala urządzić wnętrze skłaniające do poszukiwania nowych rozwiązań, rozwijające wyobraźnię, a także pomagające w pracy twórczej. W tym nastroju znajdują się zestawienia dekorów tworzące palety kolorystyczne zbudowane na zasadzie kontrastu, jak również przejść tonalnych.

Optyczne powiększenie

Małe mieszkania, zwane potocznie kawalerką, nie zawsze są łatwe do urządzenia. Na niewielkiej powierzchni musimy bowiem zmieścić sporo mebli oraz przedmiotów codziennego użytku i łatwo taką przestrzeń zagracić. W kawalerce doskonale sprawdzają się otwarte przestrzenie, tj. połączenie kuchni z pokojem dziennym. Brak ściany dzielącej te dwa pomieszczenia, sprawia że wnętrze wydaje się znacznie większe, niż jest w rzeczywistości.

Optycznie powiększyć małe mieszkanie możemy również za pomocą barw. Mowa tu nie tylko o ponadczasowej bieli, która w takich sytuacjach sprawdza się idealnie, ale również modnych pastelach, tj. jasne odcienie koloru niebieskiego, czy delikatnych różach i zieleniach. Kolorowe mogą być nie tylko ściany, ale również meble! W nastroju Color Burst niesamowity odcień niebieskiego znajdziemy w secie 04. Dekor Laguna (U18505) występuje w bardzo jasnej i delikatnej tonacji i zestawiony został z pastelowymi dekorami tj. Rose (U17501) oraz Szałwia (U19014), a także intrygującym Szarobeżowym (U15331). Zastosowanie takich kolorów w małych wnętrzu, pozwoli zbudować optymistyczną i niezwykle lekką w odbiorze aranżację wnętrza. Bazą dla wspomnianych dekorów jest Biel Arktyczna (U11027).

Mocny akcent

Doskonałym sposobem na aranżację kawalerki, jest zastosowanie jednej, przewodniej barwy, która nada wnętrzu określony ton. Takim wyrazistym akcentem może być kolor żółty. W secie 01 w nastroju Color Burst znajdziemy fascynujący dekor Żółtko (U15579), który do aranżacji wnętrza wniesie powiew świeżości i wyzwoli w nas optymistyczny nastrój. Jest to zdecydowana i dominująca barwa, warto więc zestawić ją z kolorami takimi jak Czerń Wulkaniczna (U12000), czy Inox Szary (F76112), które działają tonująco, ale jednocześnie nie odwracają uwagi od głównego bohatera aranżacji. Żółty kolor pomaga rozładować napięcie, a przebywanie w jego otoczeniu pobudza nas do działania. Doskonale sprawdzi się jako ożywczy akcent na frontach mebli, czy na ścianach.

Piękny dekor i wysoka jakość

Urządzając małe mieszkanie nie możemy zapominać również o funkcjonalności - sprytnych schowkach, czy praktycznych zabudowach. Materiały z jakich wykonane będą meble, powinny charakteryzować się wysoką jakością, dzięki czemu nawet przy intensywnej eksploatacji, będą służyły wiele lat.

Kolekcja Mood Stories to oprócz modnych dekorów, także funkcjonalna i trwała baza, którą stanowi płyta drewnopochodna. Wykonana w przeważającej mierze z recyklingu  oraz surowców drzewnych pozyskanych z certyfikowanych obszarów leśnych, pozwala troszczyć się o zasoby naturalne, nie ujmując piękna naszym wnętrzom. Dzięki wysokiej jakości płyty i możliwości precyzyjnego cięcia, możemy z powodzeniem stosować ją w nawet najbardziej kreatywnych i śmiałych projektach. Jej wysoka jakość i łatwość obróbki znacząco podnosi estetykę mebli oraz ich funkcjonalność, a stolarzom zapewnia przyjemną pracę. To wyjątkowa kolekcja wzornicza, pozwalająca uchwycić we wnętrzach idealny nastrój oraz tworzyć piękne i trwałe meble na lata.

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl