Trudno mówić o oszczędności w przypadku remontu i wizji wymarzonego wnętrza, ale są rzeczy, na które po prostu nie opłaca się przeznaczać więcej niż podstawowe minimum. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie kupować i na czym można oszczędzić...

Okap i płyta grzejna Sinos, FRANKE
Okap i płyta grzejna Sinos, FRANKE

Są także miejsca (w internecie i w realu), gdzie za niewielką cenę można kupić coś o większej (przynajmniej sentymentalnie) wartości. Lista poniżej:

Co kupić w markecie budowlanym za niewielką cenę?

Rzeczy, których po sfinalizowaniu prac remontowych nie widać: szpachle użyte do równania tynku, pędzle, którymi malowaliśmy ściany, klej, który został schowany pod terakotą. Nikt nie doceni potem tych rzeczy. Nikt oprócz nas. Tu znowu obowiązuje zasada wagi: czy wolimy doceniać świetną jakość pochowanych rzeczy, czy spore oszczędności w portfelu? My wybraliśmy drugą opcję.

Aukcje i ogłoszenia - sposób na remontowe oszczędności

Podłoga dąb Minnesota, KOPP
Podłoga dąb Minnesota, KOPP

Warto zaglądać na Allegro i inne serwisy sprzedażowe jak: Olx.pl, Gratka.pl czy Dawanda.pl. W trzech pierwszych znajdziemy czasem perełki w starociach lub meble, które ktoś kupił, ale nie pasują mu do mieszkania, nie chce reklamować i woli sprzedać. Znaleźliśmy na nich np. łóżko IKEA za 99 zł oraz ogromy szyld z salonu samochodowego MINI MORRISA za niecałe 400 zł, który wisi teraz w salonie, na centralnej ścianie.

Serwisy z rękodziełem jak Dawanda.pl i Pakamera.pl to zbiór niezależnych projektantów i firm made in Poland, które traktują te serwisy trochę tak jak fryzjerzy traktują Panoramę Firm. Oba serwisy dbają, aby na ich stronach pojawiały się naprawdę ciekawe rzeczy. To skarbnice dzieł decoupage, z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i spora dawka polskiego nowoczesnego designu. Pamiętajmy o wspieraniu polskiego designu!

Lampy Ice, Cangini & Tucci, LUMINOSFERA

Inspiracje - gazety i działy "mniej kontra więcej"

We wnętrzarskich magazynach i portalach, jak choćby w e-dodatku "Czasu na Wnętrze", znajdziemy zestawienia bardzo podobnych przedmiotów, różniących się czasem nawet trzykrotnie ceną. Warto wynotować sobie adresy (realne lub wirtualne) tańszych sklepów i pojechać do nich lub wejść na stronę. Możliwe, że znajdziemy tam wiele innych niedrogich przedmiotów do naszego mieszkania.

Negocjacje

Za każdym razem negocjujmy przy zamawianiu większej liczby przedmiotów. Dekornik zawsze daje zniżkę przy zamawianiu np. trzech fototapet. I każdy sprzedający udzieli Państwu rabatu. Jeśli tylko Państwo o to poproszą.

Tekst pochodzi z broszury "Dekalog remontowy" wydanej przez Dekornik.pl. Całość do przeczytania tutaj
zdjęcie wprowadzające: Deante