Chcesz zaaranżować swoje domowe gniazdko na nowo? W takim razie styl Urban Jungle jest czymś, czym chcielibyśmy się z Tobą podzielić. To bowiem wystrój, który w ostatnich latach zyskał wielu zwolenników i zwolenniczek. Pozwala stworzyć atmosferę, w której można poczuć się jak w dżungli - pełnej roślinności i zieleni, lub industrialnej, łączącej elementy metalowe z betonowymi oraz z dodatkami vintage.

Czym jest "miejska dżungla"?

Styl Urban Jungle czerpie inspirację przede wszystkim z natury i włącza jej elementy do wystroju wnętrza. Wykorzystuje motywy roślinne, aby stworzyć piękną atmosferę w Twoim domu. Zieleń oraz jej liczne odcienie pomagają stworzyć aurę spokoju i wyciszenia, która zapanuje we wnętrzu, sprawiając, że będziesz w stanie zrelaksować się we własnych czterech ścianach.

Trend dostrzegalny jest w wielu różnych miejscach, w tym w restauracjach i kawiarniach, gdzie właściciele dążą do tego, aby ich klienci czuli się w pełni komfortowo podczas lunchu lub picia porannej kawy. Najważniejszą rzeczą w Urban Jungle jest to, że styl ten pozbawiony jest ograniczeń co do tego, ile zieleni można użyć, aby osiągnąć pożądany efekt.

Jak już wspomnieliśmy, Urban Jungle to sposób na połączenie różnych motywów i trendów w jednym wnętrzu. To miszmasz elementów industrialnych z meblami vintage oraz sztuką nowoczesną. W efekcie powstaje eklektyczna mieszanka, dzięki której uzyskujemy ciekawą, wręcz wyjątkową przestrzeń.

Kilka pomysłów na to, jak urządzić swój dom w stylu Urban Jungle 

  • Użyj naturalnych materiałów 

Pracując nad uzyskaniem efektu, który będziemy mogli z dumą nazwać Urban Jungle, możemy zastosować naturalne materiały, takie jak drewno lub kamień, ponieważ wyglądają świetnie i wnoszą ciepło do Twojego domu. Jeśli chcesz uzyskać industrialny wygląd, postaw na betonowe podłogi i ściany. Ich atutem jest też łatwość utrzymania w czystości (upewnij się tylko, że są odpowiednio uszczelnione). Jeśli masz już drewniane meble, spróbuj dodać metalowe akcenty, takie jak lampy lub krzesła, aby stworzyć kontrast między nimi. 

  • Mieszaj kolory i wzory 

Jedną z najlepszych rzeczy w projektach Urban Jungle jest to, że nie mają one ścisłych zasad, jeśli chodzi o schematy kolorów. Mamy możliwość zastosowania tak wielu odcieni nawet jednej barwy, że przyprawia to wręcz o twórczy zawrót głowy! 

  • Zadbaj o pozycjonowanie, jeśli prowadzisz sprzedaż elementów wystroju wnętrz 

Być może nie poszukujesz inspiracji na projekt wnętrza, lecz sam chciałbyś stać się godnym zaufania, znanym dystrybutorem domowych dóbr. Przy budowie wizerunku pomoże Ci SEO oferowane przez Grupę iCEA, która, tak samo, jak zielone odcienie stylu Urban Jungle koją domowników we własnych czterech ścianach, dba o to, aby przedsiębiorcy ze spokojem mogli rozwijać swoją działalność, nie martwiąc się o widoczność w sieci.

Inspiracje na wyciągnięcie ręki

Inspiruj się naturą, jej wszelkimi niedoskonałościami oraz nieregularnościami. Projektanci lubujący się w Urban Jungle dostarczają nam mnóstwa ciekawych elementów i inspiracji w kanałach mediów społecznościowych oraz w witrynach internetowych, które mogą zostać dopasowane do każdego rodzaju wnętrza. Wierzą, że każdy z nas ma możliwość wypracowania własnego, niepowtarzalnego stylu, który sprawi, że będziemy czuć się komfortowo w swoich domach.

Życie w zgodzie z naturą

Styl projektowania Urban Jungle jest popularny wśród ludzi chcących wprowadzić pewną dozę natury do swojego życia, ale nie mają miejsca na rośliny w przestrzeni, którą dysponują.

Styl sam w sobie znany jest również jako „zielony design”, ponieważ wykorzystuje materiały z recyklingu, takie jak stare opony lub skrzynie, a także inne ekologiczne materiały: bambus, drewno cedrowe itp. Dokonując researchu, zauważysz, że wiele elementów w tym stylu powstaje z materiałów pochodzących z recyklingu. W tym przypadku mamy do czynienia z podwójną korzyścią, bowiem, wybierając recykling, dbasz o środowisko, a w dodatku tego typu elementy okażą się cenowo przystępne dla każdego!