Aby łazienka była harmonią nowoczesnego stylu i funkcjonalności, od początku warto postawić na wzajemnie uzupełniające się elementy. Najlepszym krokiem będzie wybór produktów od jednego, sprawdzonego producenta, czyli marki Geberit! Na co jednak należy zwrócić szczególną uwagę przy projektowaniu łazienki, zapytaliśmy ambasadorów marki Geberit.

Miska WC i przycisk stylistycznie dopasowane do łazienki

Urządzanie łazienki wcale nie musi oznaczać długich godzin spędzonych na przeglądaniu odpowiednich instalacji sanitarnych. W przypadku stelaża podtynkowego znakomita większość instalacji jest ukryta w ścianie, dzięki czemu pozostaje nam już tylko to, co najprzyjemniejsze: wybór miski WC i przycisku, które stylistycznie pasują do reszty łazienki. Nie zapominajmy, że stelaże podtynkowe umożliwiają instalację również takich elementów jak umywalka czy bidet. 

- Otwierając katalog Geberit, w bardzo łatwy sposób można dobrać poszczególne elementy potrzebne do zestawienia idealnej konfiguracji. Nie można się pomylić, bo wszystkie podpowiedzi w katalogu ułatwiają zbudowanie właściwego zestawu - mówi projektantka wnętrz Agnieszka Bronka-Pawlicka, właścicielka INNI DESIGN.

Zestawy stelażowe Geberit

Podwieszana miska WC zamontowana na stelażu tej samej marki daje gwarancję trwałości. Zestawy stelażowe Geberit mają przetestowaną nośność wynoszącą nawet 400 kilogramów, nie ma więc obawy, że miska nagle się urwie. Geberit oferuje szeroką gamę zestawów stelażowych, które z powodzeniem można dopasować do różnego rodzaju ścian i każdej łazienki - nawet tej najmniejszej. Dzięki podtynkowemu zestawowi stelażowemu oszczędzamy też przestrzeń i dbamy higieniczną czystość w łazience. Podwieszana miska daje wolny dostęp do całej podłogi, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać strefę WC w czystości. Znika też problem odkrytych rur, na których może gromadzić się brud i groźne bakterie.

Odpowiednio skompletowany zestaw stelażowy tej samej marki oznacza też większy komfort w trakcie korzystania z toalety. Dzięki innowacyjnej technologii w zestawach Geberit spłukiwanie wody jest dynamiczne i dokładne oraz ekonomiczne. Możemy zredukować ilość jej zużycia do zaledwie 2-4 litrów. Z oszczędnością wody idzie w parze komfort korzystania z toalety. Zestawy stelażowe marki Geberit gwarantują ciche napełnianie zbiornika. Poziom hałasu przy jego napełnianiu pod ciśnieniem 3 barów wynosi jedynie 15 decybeli.

- Przy wyborze ceramiki zawsze kieruję się jakością, dlatego często wybieram produkty Geberit. Ich ogromny wybór daje nieograniczone możliwość aranżacji w zależności od stylu i wielkości projektowanego pomieszczenia. W ofercie Geberit znajdziemy wyposażenie łazienki od białej ceramiki po systemy podtynkowe, a te ukryte w ścianie muszą spełniać najbardziej rygorystyczne wymagania, aby służyły nam przez lata bez narażania na remont. I tu szwajcarska jakość nie
zawodzi - podkreśla architekt wnętrz Anna Wilniewczyc.

Architekt wnętrz Anna Wilniewczyc.

Maksymalna higiena

Oprócz estetyki jeszcze bardziej istotne jest to, aby miska sedesowa gwarantowała maksymalną higienę. Modele marki Geberit i Koło to miski bezkołnierzowe, które zapobiegają gromadzeniu się groźnych zarazków.

Niektóre modele marki Geberit pokrywa dodatkowo specjalne szkliwo KeraTect, dzięki któremu powierzchnia miski jest wyjątkowo łatwa w czyszczeniu. To ważne zwłaszcza w przypadku tych użytkowników, którzy zrezygnowali z mocnych, drażniących środków czyszczących.

- Wybierając stelaż podtynkowy oraz podwieszaną miskę WC, zaoszczędzimy znaczną ilość czasu na utrzymanie łazienki w czystości. Sprzątanie łazienki, w której zaprojektowano te rozwiązania, jest zdecydowanie przyjemniejsze - podkreśla architekt Łukasz Magoń, właściciel pracownia14.

Architekt Łukasz Magoń, właściciel pracownia14.

Innowacyjna technologia spłukiwania

Dobrze skonfigurowany zestaw, składający się ze stelaża i miski, gwarantuje optymalną pracę bez wychlapywania. Innowacyjna technologia spłukiwania zapewnia dynamiczne spłukiwanie i ogranicza konieczność czyszczenia - nawet przy spłukiwaniu częściowym.

- Mając stelaż i miskę jednego producenta, wiem, że będzie to rozwiązanie sprawdzone pod każdym względem, nawet przez pryzmat "wychlapywania" wody z miski podczas spłukiwania. Zawsze polecam jednolitość producenta w wyborze asortymentu - dodaje projektantka wnętrz Agnieszka Bronka-Pawlicka, właścicielka INNI DESIGN.

Projektantka wnętrz Agnieszka Bronka-Pawlicka, właścicielka INNI DESIGN.

Więcej informacji na: www.geberit.pl

 

Autor
Jak zaprojektować łazienkę idealną? - wywiad z Anną Wilniewczyc, Agnieszką Bronka-Pawlicką oraz Łukaszem Magoń
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...