Nawet w malutkiej łazience może się pojawić wygodna i estetyczna kabina prysznicowa. To podstawowy element wyposażenia, ale jak właściwie go dobrać do wielkości i układu pomieszczenia? Sprawdźmy, co podpowiada nam Radaway.

Kabina w narożniku

W łazience o bardziej kwadratowym układzie najlepiej sprawdzi się kabina prysznicowa zamontowana w narożniku. To właściwie klasyczne rozwiązanie, w którym bardzo często stosowane są modele półokrągłe z drzwiami przesuwnymi lub wahadłowymi, mające jedno lub dwa skrzydła. Osobom ceniącym nowoczesność, z pewnością spodobają się zgrabne modele kwadratowe, a poszukującym oryginalnych rozwiązań - kabiny pięciokątne.

Radaway, Essenza PTJ Black

Kabina na końcu łazienki

Zdarza się, że łazienka ma formę długiego prostokąta. W takim przypadku naturalnym miejscem do zainstalowania kabiny jest koniec pomieszczenia. Do wydzielenia strefy prysznica pomocne będą drzwi wnękowe, wyposażone w skrzydła wahadłowe lub przesuwne. W tym miejscu znakomicie sprawdzi się również kabina Walk-in. Jeżeli pomieszczenie jest odpowiednio szerokie, wówczas wystarczy sama, odpowiednio ustabilizowana tafla szkła. W przypadku, gdy jest zbyt wąsko na swobodne wejście, wybawieniem będą modele Walk-in z przesuwnym skrzydłem.

Radaway, Nes Black DWS

Znikająca kabina

Nawet w mikro łazience można wygodnie wziąć prysznic, bez rozchlapywania wody i uciążliwego sprzątania. Do maleńkich pomieszczeń przeznaczony jest specjalny rodzaj kabiny "bifold", który całkowicie się składa. Wystarczy jeden ruch po wzięciu prysznica, by zniknęła i uwolniła przestrzeń. Co więcej, kabinę składaną "bifold" możemy zamontować w bezpośrednim sąsiedztwie toalety, umywalki czy pralki.

Radaway, kabina prysznicowa Fuenta KDD-B

Na miarę

Co zrobić, gdy łazienka jest niewielka i w dodatku znajduje się pod skosami poddasza? Do tak trudnego pomieszczenia należy zamówić kabinę prysznicową wykonaną na wymiar. Można to zrobić w ramach programu "Na Miarę" marki Radaway. Oferuje on dwa warianty przeprowadzenia pomiaru. Wymierzyć pomieszczenie możemy sami, korzystając z przejrzystych formularzy ze strony internetowej producenta. Zdecydowanie bezpieczniej jest jednak zamówić pomiar u certyfikowanego instalatora Radaway, a potem skorzystać z jego doświadczenia podczas montażu. W ramach promocji "Pomiar gratis", koszt ten jest odejmowany od ceny kabiny przy jej zamówieniu.

Radaway, łazienka na poddaszu #4

Kabina z lustrem

W żadnej łazience nie powinno zabraknąć dużego lustra. Jeżeli nie mamy wystarczająco miejsca by je zamontować, wówczas należy sięgnąć po rozwiązania niestandardowe. Należy do nich kabina Radaway z lustrzaną ścianką boczną osadzoną na murku, na którym zamontujemy umywalkę podłączoną do mediów. Jakie to proste i praktyczne! I co więcej, lustro dodatkowo rozświetli wnętrze i doda mu wizualnej przestronności.

Radaway, kabina z lustrzaną ścianką boczną Large 1140x713

Parawan nawannowy

Zdarzają się sytuacje, kiedy nie chcemy lub nie możemy zrezygnować z wanny na rzecz prysznica. Wówczas możemy zdecydować się na prosty w montażu parawan nawannowy. W ten sposób wanna zyska dodatkową funkcję prysznica, bez uciążliwego i kosztownego remontu. Do wyboru mamy modele ze skrzydłem stałym, przesuwnym lub składane do ściany.

Radaway, Essenza PND II Black

Mała łazienka nie jest żadną przeszkodą, by urządzić w niej wygodne miejsce do porannych i wieczornych rytuałów. Jej sercem jest dopasowana kabina prysznicowa. Zawsze znajdzie się sposób, by znaleźć tę, która wpisze się w nawet niewielkie pomieszczenie.

Więcej informacji na: www.radaway.pl