Umywalki nadające charakter łazience

Jak mówi Gesa Hansen, niemiecko-duńska projektantka i ekspertka ds. kolorów: "Kolory tworzą wrażenie głębi, co daje poczucie bezpieczeństwa". Popularnymi odcieniami są obecnie kolory zainspirowane naturą.

W kolekcji zaprojektowanej przez Gesę Hansen dla Villeroy & Boch: Artis BiColour to umywalki nadają charakteru przestrzeni łazienkowej. Występują one w wersji dwukolorowej: podczas gdy zewnętrzna część dodaje łazience koloru, wnętrze zaskakuje błyszczącą bielą a przy tym dużo łatwiej jest zachować czystość. Precyzyjnie zaokrąglona krawędź sprawia, że kontrast jest bardziej widoczny. Zewnętrzna powierzchnia pokryta jest natomiast pięknym, głębokim kolorem zainspirowanym naturą.

Szare, zimowe niebo, soczysta zieleń lasu czy głębia oceanu to najmodniejsze barwy tego roku. "Postrzegam je jako antytezę cyfrowego świata z jego raczej zimnymi i bezosobowymi kolorami" - wyjaśnia Gesa Hansen. "Niebieski i zielony to dominujące odcienie w naturze, za którymi wiele osób tęskni w dzisiejszych czasach". Taką uspokajającą, głęboką zieleń idealnie łączy się z innymi ciemnymi barwami, tworząc spójny, wyrazisty projekt. Kolory o chłodniejszym charakterze można pięknie łączyć z drewnianymi elementami, aby dodać niezbędnego ciepła w pomieszczeniu.

Organiczne kształty podkreślone barwą

Dla kompletnej kolekcji łazienkowej, która ma zawierać umywalkę, wannę i toaletę w innym kolorze niż biały, należy wybrać bardziej stonowany kolor, choć i tu inspiracja naturą będzie z pewnością idealnym rozwiązaniem. Przykładem może być kolekcja Antao Villeroy & Boch, której organiczne kształty są idealnie podkreślone przez takie barwy jak Matt Black, Almond oraz całkowicie nowy Morning Green. Dzięki tym łagodnym, ziemistym odcieniom możemy poczuć w łazience pełen spokój. Bo przecież właśnie w łazience zaczynamy i kończymy dzień, warto więc, aby było to miejsce, które nastraja nas pozytywnie i uspokaja.

Kolorowe umywalki podblatowe

A co w przypadku umywalek podblatowych? Takie rozwiązanie również może występować w kolorze i pięknie się prezentować. Kolorowe umywalki z kolekcji Loop & Friends Villeroy & Boch występują w 3 kształtach, 3 kolorach i 3 rodzajach instalacji, m.in. jako wersja podblatowa. Wyglądają bardzo efektowanie i lekko, a matowe kolory idealnie wpasowują się w trendy wnętrzarskie. Kolor odzwierciedla osobowość, tworzy wyjątkową atmosferę i wyznacza trendy. To kluczowy element w aranżacji wnętrz. A kolor w łazience przestał być już ryzykowny - pozwólmy sobie zatem na relaks w wymarzonej przestrzeni.

Więcej informacji na: www.villeroy-boch.pl