Odpowiednie urządzenie pokoju ucznia to nie lada wyzwanie. Należy zadbać w nim nie tylko o względy estetyczne, ale również o wygodę i funkcjonalność. Zbliżający się początek szkoły to dobra okazja na odświeżenie tego pomieszczenia. Wystarczy odrobina wyobraźni i piękne kolory farb Beckers, by stworzyć przyjemną i w pełni praktyczną przestrzeń, która będzie wręcz zapraszać do nauki. W sam raz na nowy rok szkolny.

W pokoju dziecka, a szczególnie ucznia ważne jest wykreowanie harmonijnego i świeżego wystroju, który ułatwi zebranie myśli. Warto więc pomalować ściany na jasny, nieprzytłaczający kolor, jak np. lekki odcień błękitu.

Aranżację wzbogacą drewniane meble, które z jednej strony pomogą w utrzymaniu porządku, z drugiej zaś ocieplą wnętrze. Przechowywany w pokoju rower będzie stanowić nietypową dekorację, a po odrobionych lekcjach będzie zachęcać do ruchu i odprężenia. Przecież nie samą szkołą uczeń żyje.

Jasne i przestronne wnętrze sprawi, że każdy uczeń odpocznie w swoim pokoju po ciężkim dniu w szkole. Na zdjęciu odcień Infinity z kolekcji farb Beckers Designer Collection.

Różowe ściany w pokoju uczennicy warto przełamać czarnymi detalami

Róż z powodzeniem sprawdzi się także w pokoju starszej dziewczynki, zapewniając przyjemne tło dla całej aranżacji. Aby jednak efekt nie był zbyt cukierkowy, dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie rozbielonego różu i przełamanie go elementami w czerni.

 Różowy pokój nastolatki
Delikatny odcień różu świetnie komponuje się z tapetą z roślinnym motywem. Gorącym trendem tego sezonu jest także tzw. "moodboard", czyli tablica inspiracji z metalowej kratki umieszczana nad biurkiem.

Minimalistyczne, metalowe regały w tym kolorze zgrabnie wkomponują się w wystrój, a jednocześnie zapewnią mnóstwo miejsca zarówno na przechowywanie szkolnych pomocy, jak i eksponowanie ulubionych dekoracji. Elementy z drewna i modne motywy roślinne dodatkowo podkreślą dziewczęcy urok tej stylizacji.

Ściany w zieleni sprzyjają koncentracji

Pobudzający do nauki klimat można zbudować dzięki wyjątkowej kombinacji kontrastujących barw. Głęboki odcień zieleni pokoju dziecięcym będzie sprzyjać koncentracji, stanowiąc idealną bazę dla pozostałych składowych aranżacji w surowej bieli. Podstawą w takim pomieszczeniu jest oczywiście biurko.

Butelkowa zieleń w pokoju dziecka
Głęboka zieleń jest najpopularniejszym kolorem tego roku. Na zdjęciu odcień: Secret garden, Beckers.

Pokój ucznia w bieli pomoże zachować jasność umysłu

Utrzymane w czystej bieli i bez zbędnych dekoracji pomoże zachować jasność umysłu podczas nauki, nie rozpraszając niepotrzebnie myśli. Ciekawym pomysłem będzie też zestawienie go z krzesłem w tonacji zbliżonej do koloru ścian, co pozwoli uzyskać spójny charakter wnętrza, tworząc jednocześnie stylowy kącik do odrabiania lekcji.