Pluszowe lamy - designerski dodatek do pokoju dziecka podbija serca na całym świecie

Jest coś niezwykle sympatycznego w lamich pyszczkach zawadiackiego w czuprynkach, stylowego w ubrankach. Nic zatem dziwnego, że Lamy z Palamy autorstwa AŻ studio podbijają świat. W tym stwierdzeniu nie ma przesady, jeśli zerknie się na stronę producentów. Umieszczona tam mapa informuje, że lamy po zwiedzeniu Europy trafiły na przykład do Urugwaju.

Lamy to najlepsze przyjaciółki najmłodszych. Nic dziwnego, że spacerują z nimi i odbywają podróże. Niektóre odwiedziły aż Japonię!

Jak powstała pierwsza pluszowa lama?

Pierwsza lama pojawiła się na otarcie łez. Urzeczona lamami Zosia, córka Iry i Krzysztofa zapragnęła mieć takiego właśnie zwierzaka. Traf chciał, że nie można go było kupić. Wiadomo, że nic nie działa na rodziców bardziej kreatywnie niż dziecięce łzy, dlatego mama sama uszyła pluszaka. I tak powstała prawdziwa dynastia lam!

Lamy Palamy wykonywane są z naturalnych materiałów, np. doskonałej jakości wełny. Wypełnione łuską gryczaną mogą służyć zimą jako termoforki.

Dziś w proces ich wymyślania, projektowania i ubierania zaangażowana jest cała rodzina! Nie tylko Ira, ale również jej siostra Marika, mąż Krzysztof, a także rodzice i teściowa - wszyscy mają swój wkład w powstawanie zwierzaków. Może dlatego są one tak cudownie uśmiechnięte i napawają optymizmem? Ira opowiada, że gdy wystawiają się na targach, nikt nie przechodzi koło nich obojętnie.

Stroje lam są często komplementowane. Niektórzy dorośli pytają, czy studio rozważa zajęcie się modą.

Lamy są swoistym „barometrem uśmiechu”, który pojawia się na twarzach zarówno małych jak i dużych zwiedzających. Co ciekawe dorośli kupują Lamy z Palamy równie chętnie jak dzieci. W końcu nie każdy przecież chce dorosnąć!

AŻ studio
Szczecińska firma rodzinna, której misją jest „Ocalić wspomnienia od zapomnienia”. Wykonuje i oferuje trwałe i dobrze zaprojektowane rzeczy, które zdaniem twórców powinny być normą, a nie luksusem. Firma stawia przede wszystkim na naturalne i trwałe materiały lokalnych dostawców.
Autor
Lamy z Palamy autorstwa AŻ studio podbijają świat! Kupują je dzieci i dorośli!
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...