Pokój dziecięcy dla dziecka i...rodzica!

Aktualny trend co do pokoi dziecięcych jest jeden. Pokój ma się podobać nie tylko dziecku, ale i jego rodzicom. Dlatego rzadko kiedy teraz znajdziemy kiczowate naklejki z bohaterami kreskówek czy intensywne kolory ścian.

Czyżby rodzice postanowili od najmłodszych lat kształtować gusta swoich najmłodszych? Na pewno ich własne wyczucie stylu poszło o niebo do przodu. Daję się zauważyć, że rodzice stawiają na jasne i przestrzenne wnętrza

Zero waste w pokoju dziecka

Pokoje nie są przeładowane ani zabawkami, ani drobiazgami, dzięki czemu jest w nich miejsce zarówno na to co niezbędne, czyli meble a także przestrzeń dla kreatywności. Podejście "im mniej tym lepiej" na dobre zagościło we wnętrzach dziecięcych.

Chociaż nadal lubimy pluszowe zabawki, baldachimy, czy fikuśne pościele, to teraz coraz częściej stawiamy na jakościowe materiały, które otaczają nasze dzieci.

Po wielkiej fali skandynawskich wnętrz przyszedł czas na naturę. Poza drewnianą podłogą, jak oczywiście ktoś może sobie na nią pozwolić, rodzice inwestują w drewniane meble i naturalne materiały.

Często daje się zauważyć słomiany kolor czy to plecionych dodatków w postaci koszyczków, dywaników czy to po prostu sosnowych mebli. Do tego monochromatyczne tapety i jednokolorowe tkaniny, najlepiej lniane.

To wszystko stwarza pokoje wyrafinowane, gustowne i wcale nie pozbawione wyobraźni. Szczególnie jeśli rodzice postawią na kreatywne rozwiązanie producentów meblarskich. Choćby takich jak Pinio, który stworzył łóżko domek z naturalnego drewna.

Niejedno dziecko poczuje się w tym łóżku jak w domku na drzewie. Taki mebel posłuży malcowi na wiele lat, gdyż w początkowej fazie spania można zamontować barierki, które zapewnią spokój, nie tylko rodzicom, w nocy. Ponadto posłużą jako piękna dekoracja. Dodatkowo można zamontować szufladę, która poza funkcją przechowywania pościeli, posłuży za drugie łóżko dla młodszego rodzeństwa, lub gościa.

Łóżko domek - trend w pokoju dziecka

Najnowsze łóżka domki zostały zaprojektowane w dwóch rozmiarach: 160x70 cm i 200x90 cm. Dzięki czemu oferta przeznaczona jest zarówno dla najmłodszych użytkowników, jak ich nieco starszego rodzeństwa. Swoim designem nie odbiegają od standardów światowych. Dzięki naturalnej kolorystyce drewna pasują zarówno do wnętrz w rustykalnym stylu, skandynawskim, jak i bardzo nowoczesnym.