Wygodne łóżko to podstawa

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje kilkunastu godzin niczym niezakłóconego, komfortowego snu w ciągu doby. Najważniejszym elementem w dziecięcym pokoju jest zatem porządne, wygodne łóżko. Mebel powinien być odpowiednio duży, by dziecko mogło swobodnie przekręcić się w trakcie snu. Optymalnym rozmiarem łóżeczka dla starszaka jest 160 x 80 cm. Nie bez znaczenia jest także wytrzymałość łóżka. Decydują o niej przede wszystkim materiały, z których je wykonano.

Najlepszym wyborem do dziecięcego pokoju są łóżeczka z naturalnego drewna. Znajdziesz je w sklepie Euforma. Propozycją jest np. piękny mebel z kolejki MUN wykonany z doskonałej jakości sklejki brzozowej. Materiał wzmocniono naturalnym woskiem do drewna. Impregnat zapewnia mu najwyższą odporność na ścieranie i zabrudzenia. Obok łóżka możesz ustawić niewielką szafkę nocną, na której maluch będzie mógł ułożyć wszystkie osobiste rzeczy, które chce mieć wieczorem i rano pod ręką.  

Strefa kreatywności w dziecięcym pokoiku

Dziecko powinno mieć w swoim pokoju wydzieloną strefę kreatywności, w której będzie mogło zdobywać nowe umiejętności i ćwiczyć logiczne myślenie. W strefie kreatywności nie może zabraknąć biurka i wygodnego krzesełka. Aby zapewnić maluchowi komfortową i ergonomiczną postawę podczas siedzenia, meble dobierz do jego wzrostu i wieku. Przeciętny sześciolatek mierzy około 120-130 cm. Optymalna wysokość biurka dla takiego wzrostu to 55-70 cm. Blat powinien mieć ok. 80 cm szerokości i 100-120 cm długości.

A jakie krzesło wybrać? Aby dziecko mogło postawić stopy płasko na podłodze, siedzisko powinno znajdować się na wysokości kolan. Oparcie powinno być wyprofilowane w taki sposób, aby idealnie pasowało do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Kącik kreatywności można uzupełnić regałem na książki oraz półeczkami na drobne gadżety.

Meble, które dopełnią wnętrze

W pokoju malucha powinna stanąć pojemna szafa na ubrania i akcesoria. Dopasuj ją do wielkości pomieszczenia. Jeśli we wnętrzu brakuje miejsca na dużą szafę, postaw na komodę. Możesz wybrać model podłużny lub wąski wyposażony w szafki bądź szuflady.

Aranżację dziecięcego pokoju dopełni wygodny fotel lub miękki puf, w którym maluch będzie mógł zaszyć się z ulubioną książeczką. Na stronie https://euforma.pl/ znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do urządzenia przytulnego pokoju dla Twojej pociechy. Meble oferowane przez sklep pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji.