Nie bez znaczenia jest rodzaj i wielkość kanapy, która będzie centralnym punktem naszego salonu. Liczba i rodzaj mebli zależy od tego, ile przestrzeni zajmie wypoczynkowa "wyspa".

Gdy chcemy mieć duży, wygodny narożnik albo modułową sofę z szezlongiem i dużym pufem, komody i szafki będą musiały ustąpić jej miejsca.

Kanapa 3-osobowa Chicago, model w tkaninie, możliwa opcja z funkcją spania, INNEMEBLE.PL, od 2790 zł Sofa Valmont dostępna w szerokim wyborze tkanin tapicerskich i skór, 3-osobowa, INNEMEBLE.PL, 1785 zł

Jeśli jednak nasz salon nie jest pomieszczeniem typu "5 w 1", warto skusić się na wygodny, obszerny mebel do siedzenia i leniuchowania dla całej rodziny. Pamiętajmy przy tym, że sofy w obiciu z wytrzymałych, nowoczesnych tkanin lub eleganckiej skóry będą stylistycznym wyznacznikiem dla pozostałych sprzętów w salonie.

Sofa dwuosobowa KARLSTAD z leżanką z regulowanym oparciem i siedziskiem, IKEA, 2599 zł Narożna sofa Rdzawa z kolekcji Carmo tapicerowana tkaniną Riola z charakterystycznymi lamówkami na przednich i tylnych krawędziach, BOCONCEPT, 25190 zł