Zapomnijmy o nudnych białych ścianach i zdecydujmy się na kolor. Jeśli obawiamy się, że nasz wybór może okazać się nietrafiony do stylu, w jakim pragniemy mieszkać, z pomocą przychodzi firma Teknos, która przygotowała zachwycającą kolekcję Colour Your Story. Zawiera ona aż 105 ponadczasowych kolorów do wnętrz, które tak zostały wyselekcjonowane przez projektantów Teknos, że z łatwością dopasują się do różnych stylów dekoracyjnych.

A żeby nam jeszcze bardziej ułatwić wybór, cała kolekcja została podzielona na pięć oryginalnych motywów. Każdy z nich to historia malowana farbami. Zastanówmy się więc, jaką historię ma opowiadać nasz dom?

Lasy Północy

Pierwsza opowieść ma nazwę Nordic Phenomena. To bardzo ciekawy zestaw chłodnych, spokojnych kolorów, pasujący do wnętrz wyciszonych, relaksacyjnych. Mamy tu zgaszone tony niebieskości, które przywołują na myśl skandynawskie niebo o różnych porach dnia, szarości przypominające odcienie rzecznych kamyków oraz brązy przełamane odrobiną zieleni - jak leśne runo. Wszystkie te barwy przybliżają nas naturze, tworząc spokojną i sprzyjającą odpoczynkowi atmosferę, dlatego doskonale sprawdzą się we wnętrzach scandi i japandi. Bardzo dobrze będą także pasowały do stylu rustykalnego w klimacie angielskiej wsi oraz do coraz popularniejszego cottagecore.

Pozwól się przytulić

Drugi motyw nosi nazwę Cozy Weekend i w jego skład wchodzą wyłącznie ciepłe i neutralne odcienie, które kojarzą się z domowym spokojem. Są jak najlepszy naturalny kocyk, bowiem ukoją zmysły i sprawią, że po prostu poczujemy się błogo. Tę przyjazną i przytulną atmosferę dają oryginalne, ciepłe odcienie bieli, szarości i jasnych brązów. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że pasują bardziej do stylu skandynawskiego lub rustykalnego, ale równie dobrze odnajdą się we wnętrzach nowoczesnych. Ciepłe odcienie Cozy Weekend równoważną minimalistyczny wystrój wnętrz. Doskonale będą się także prezentować w klimacie paryskich kamienic, dając kolorystyczny dystans dla klasycznej sztukaterii.

Chłód też się przyda

Kolejna historia, czyli Cool Living, wiedzie nas do zimowego krajobrazu, w którym królują chłodne, harmonijne biele i szarości. Tworzą one kontrasty w stylu minimalistycznym, gdzie matowe jasne odcienie spotykają się z tymi nieco ciemniejszymi. Ta kolekcja została stworzona idealnie do wnętrz nowoczesnych, ale warto o niej pamiętać także, gdy urządzamy dom w stylu loftowym, klasycznym czy nawet art deco, ponieważ odcienie Cool Living zapewnią odpowiedni dystans do wyrazistych stylizacji.

Podróż w nieznane

Czwarta narracja to Express Yourself i przypadnie do gustu tym osobom, które chcą wyrazić swój własny, niepowtarzalny kolorystyczny styl. Odnajdziemy tu mnóstwo pysznych, apetycznych kolorów o ciepłym, nieco ziemistym tonie z nutami oberżyny i egzotycznych przypraw. Są jednak przy tym delikatne, więc nie wprowadzają uczucia tłamszenia. Zapewnią znakomite tło dla bogatych wystrojów w stylu boho, marokańskim oraz eklektycznym, których istotą jest bogactwo niuansów i umiejętność ich opanowania.

Dookoła świata

Ostatnia opowieść to Colours Without Borders. Zabiera nas ona w podróż do wspaniałych metropolii z całego świata. Piękne pastele przywołują wspomnienia obcasów uderzających o brukowane ulice i mglistych wiosennych poranków nad rzeką. To oszałamiająca kolekcja kolorów w ciepłych odcieniach, które same z pewnością przyciągną uwagę, szczególnie gdy użyjemy ich w stylu wymagającym odwagi jak glamour lub wyrazistości jak eklektyczny. Barwy z kolekcji Colours Without Borders świetnie sprawdzą się także w stylu mid-century, który jest nie tylko modny, ale także doskonale oddaje ducha wielkomiejskości.

Więcej niż piękno

Farby do domu muszą być nie tylko piękne, ale także funkcjonalne. Nad jakością produktów Teknos czuwa sztab naukowców i ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu zapewniają one długotrwałą ochronę każdej powierzchni w nawet najbardziej wymagających warunkach. Teknos jest pionierem technologii farb, które wykraczają poza piękno. Marka oferuje szeroką paletę rozwiązań od trwałych farb do malowania mebli po innowacyjne produkty, które pomagają usuwać szkodliwe aldehydy z powietrza w pomieszczeniach. Dlatego farby Teknos z kolekcji Colour Your Story zapewnią nam nie tylko możliwość wyrażenia się artystycznego, ale także zadbają o nasze bezpieczeństwo w domu.

Więcej informacji na: www.teknos.com

 

Autor
Dom malowany historiami
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...