Coraz chętniej wydmuszki, porcelanowe jajka, kurczaczki i zajączki wieszamy jako dekorację na wiosennych gałązkach w wazonie i specjalnie przygotowanych "drzewkach".

Kochamy pisanki wielkanocne

Choć do dyspozycji mamy pięknie dekorowane porcelanowe jajka, nie rezygnujmy z prawdziwych pisanek wielkanocnych. To nasza tradycja - świąteczny stół będzie bez nich ubogi. Można je udekorować, owijając kolorową włóczką lub oklejając koralikami, piórkami, brokatem, albo pomalować czy ufarbować w łupinach białej i czerwonej cebuli.

Porcelanowa pisanka z motylem, Royal Copenhagen Porcelanowe pisanki z irysem i dzwońcem, Royal Copenhagen Bombka-pisanka w łowicki pasiak, Bombkarnia Bombka-pisanka w kwiaty, Bombkarnia
Porcelanowe pisanki wielkanocne, z motywem różowego motyla i - w zestawie - dzwońca i irysa, Royal Copenhagen, ROSENTHAL, pojedyncza - 100 zł/szt., zestaw - 175 zł.
 
Szklana bombka-pisanka w łowicki pasiak, BOMBKARNIA, 48 zł Bombka-pisanka z przezroczystego szkła, z malowanym kwiatowym motywem, zdobiona koralikami i brokatem, BOMBKARNIA, 49 zł

Dzieciom zaproponujmy sprawdzony i prosty sposób na pisanki wielkanocne - wykonanie wzoru woskiem na niepomalowanej skorupce, która po włożeniu do barwnika w tych miejscach zachowa naturalny kolor. Jeśli brakuje nam czasu, zróbmy wzory specjalnymi pisakami lub kupmy gotowe pisankowe "tatuaże".

Talerz na jaka z kolekcji Butterfly Meadow, Lenox, ROSENTHAL Talerz do serwowania jajek, Farmers Spring, Naczynie do gotowania i serwowania jajek Le Nid, proj. Chrisitan Ghion, Alessi Podstawki na jajka A-Prill, tworzywo sztuczne, Koziol,
Talerz na jaka z kolekcji Butterfly Meadow, Lenox, ROSENTHAL, 220 zł
Talerz do serwowania jajek, Farmers Spring, dł. 29,5 cm, VILLEROY & BOCH, ok. 99 zł Naczynie do gotowania i serwowania jajek Le Nid, proj. Chrisitan Ghion, Alessi, ROSENTHAL, 170 zł Podstawki na jajka A-Prill, tworzywo sztuczne, Koziol, CZERWONA MASZYNA, 35 zł/2 szt.

Z wielkanocnymi dekoracjami nie musimy sie jednak ograniczać do palmy i święconki. Pięknie bedą wyglądać ozdobione wydmuszki albo porcelanowe jajka zawieszone na wstawionych w wazon gałązkach z pierwszymi zielonymi listkami albo na ozdobnym wianku. W sklepach aż roi się od wielkanocnych dekoracji - zawieszek, specjalnych naczyń do serwowania jajek, dekoracyjnych kurczaczków, baranków i zajączków - czemu mielibyśmy sobie ich żałować?