Podobno najlepszym okresem do przygotowywania świątecznych dekoracji jest właśnie druga połowa listopada. Świąteczny nastrój powoli daje się we znaki, sklepy przepełnione są bombkami, łańcuchami, gwiazdami i bożonarodzeniowymi lampkami. Gdzieś w radio można usłyszeć już pierwsze "Last Christmas", a z telewizora uśmiecha się do nas Mikołaj z reklamy Coca Coli. Gdy wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że czas pomyśleć o Świętach - szukamy wnętrzarskich inspiracji.

Całe stado wnętrzarskich "łowców" okazji możemy podzielić na dwie grupy - ascetycznych minimalistów i niespełnionych dekoratorów, którym w głowie głos podpowiada "Może jeszcze dołożę jeden lampionik". Bez względu na to, do której grupy należysz, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie!

Świąteczna aranżacja domu - skandynawski minimalizm

Tutaj dominują białe wnętrza. Biel we wnętrzu jest bardzo bezpiecznym wyborem. Stanowi ona doskonałą bazę, która uzupełniona o odpowiednie dodatki może zmieniać swój charakter w zależności od pory roku i zmieniających się trendów.

fot. Susanne Auty

Minimaliści wierzą, że mniej, znaczy więcej. W tym przypadku należy wybrać kilka dodatków, które stworzą świąteczny klimat, nie przytłaczając jednocześnie całego wnętrza. Hitem wielu sezonów są papierowe gwiazdki wieszane na suficie, bądź w oknie, drewniane detale takie jak np. kalendarz adwentowy w kształcie choinki.

Fot. Pinterest

Zgodnie z ascetycznym założeniem, choinka powinna być przystrojona w jednym, jasnym odcieniu. Ważna jest również ilość dodatków - wystarczy kilka bombek i girlanda.

Fot. @styleminimalism

Świąteczna aranżacja domu - kontrolowany przepych

Tegoroczna kolekcja H&M Home pokazała jak zrobić to dobrze! Modne w tym sezonie ciemne wnętrza zostały uzupełnione o kolor poprzedniego roku wg Instytutu Pantone - Greenery. Znajdziemy tu pełno zielonych gałązek igliwia, girlandy, wiszące wieńce, detale z dodatkiem eukaliptusa.

Fot. H&M Home

Ciemnozielone rośliny uzupełniają nieco rustykalne dodatki z naturalnych materiałów takich jak drewno, rattan czy wełna. Na świątecznym stole przeznaczone jest miejsce nie tylko na pyszne dania, ale także bożonarodzeniowe dekoracje, świeczniki i bieżniki.

Fot. H&M Home

W aranżacjach dla miłośników licznych dodatków znajdziemy także miękkie sztuczne skóry, wiklinowe kosze oraz świąteczne poduszki np. w kształcie gwiazdek.

Fot. H&M Home