Święta Bożego Narodzenia to czas silnie nasycony magią. Atmosfera niecierpliwego oczekiwania, bogato przyozdobiona choinka, pełne wzruszeń spotkania z bliskimi, nostalgiczny zapach mandarynek, nastrojowe dźwięki kolęd… Okres bożonarodzeniowy ma w sobie jeszcze więcej piękna, kiedy towarzyszą mu urzekające, świetliste ozdoby. Właśnie dlatego przygotowaliśmy pomysły na czarujące i jednocześnie łatwe w wykonaniu dekoracje świąteczne ze szklanymi naczyniami. Zobacz, jak zamknąć w szkle niezwykły urok świąt.

Misa pełna światła

Co powiesz na misę wypełnioną zjawiskowym światłem? Do jej wykonania potrzebujesz przede wszystkim szklanej salaterki. Świetnie się tu sprawdzi salaterka Mandarynka, która ma ozdobne rowki na denku. Włóż do środka krótki łańcuch lampek w stylu cotton balls. Między kulami rozmieść kilka wysuszonych plasterków pomarańczy albo cytryny. Dzięki nim do niesamowitych wrażeń wizualnych dołączą również zapachowe. Włącz lampki - i już! Taką dekorację możesz szybko przenieść w dowolne miejsce.

Magiczna kula

W tej świątecznej ozdobie główną rolę odgrywa eterycznie piękna i jednocześnie bardzo praktyczna szklana bombka. Przygotuj pęk iglastych gałęzi. Ich zapach natychmiast przeniesie Cię prosto do zimowego lasu. Rozłóż gałązki na płaskiej powierzchni, a następnie starannie spryskaj śniegiem w spreju. W samy centrum ulokuj bombkę. Wsadź do jej środka jakiś ozdobny element, na przykład błyszczącą wstążkę, garść konfetti, trochę puchu. Pozostał jeszcze jeden krok: wstaw świeczkę zapachową w formie podgrzewacza. Zapal ją i ciesz oczy baśniowym widokiem.

Grudniowy las

Żeby stworzyć taką dekorację, również będziesz potrzebować garści gałęzi świerkowych. Ale zacznij od szklanego naczynia: naszykuj mały wazon kwadratowy. Potem rozmieść w nim kilka gałązek. Wprowadź zimowy efekt, spryskując igły śniegiem w spreju. Teraz najtrudniejszy etap: wytnij z grubego kartonu figurkę zwierzęcia leśnego, przykładowo jelonka. Jeśli szkoda Ci czasu, znajdź coś gotowego. Postaw tę figurkę obok wazonu. By dopełnić całości, przydadzą się szyszki lub klimatyczne świece. Możesz jeszcze bardziej uatrakcyjnić stroik, wrzucając do wazonika drobne lampki choinkowe.

Szyszkowa bola

Ta ozdoba będzie wymagać od Ciebie odrobiny ruchu. Wybierz się na długi, spokojny, relaksujący spacer. Zabierz ze sobą koszyk lub torbę, żeby móc uzbierać zapasik szyszek. Gdy już wrócisz z przechadzki, pora brać się do roboty. Potrzebna Ci będzie szklana bola do ponczu Ślimak. Umieść w jej wnętrzu łańcuch malutkich, delikatnych lampek choinkowych. Następnie wsyp do środka zebrane wcześniej szyszki. Na sam koniec zamknij bolę za pomocą pokrywki. Prawda, że łatwo poszło?

Mamy nadzieję, że przypadły Ci do gustu pomysły na dekoracje świąteczne ze szklanymi naczyniami. Z pewnością satysfakcja z samodzielnego wykonania ozdób okaże się ogromna. A w Twoim domu natychmiast zapanuje szklany czar świąt.

Więcej informacji na: www.szklanydom.pl