Kolor miętowy jest kolorem niezwykle popularnym i chętnie wybieranym w wielu różnych dziedzinach, między innymi, jeśli chodzi o dobór koloru do wnętrz. Kolor ten śmiało może być łączony z wieloma różnymi innymi kolorami i dodatkami, przez co jest w stanie odświeżyć nasze wnętrze i sprawić, by wyglądało ono subtelnie, lecz nowocześnie. W jakich wnętrzach najlepiej sprawdza się ten kolor i z jakimi dodatkami warto go łączyć?

Kolor miętowy - jak wygląda we wnętrzach?

Miętowy kolor ścian niezwykle pasuje jako kolor do aranżacji przede wszystkim nowoczesnych wnętrz, które mają wyglądać świeżo oraz jasno. Jako iż jest to kolor bardzo delikatny i jasny, warto stosować go szczególnie na otwartych i dobrze oświetlonych przestrzeniach. Co ciekawe, kolor ten dawniej raczej nie był często wybierany jako kolor do malowania ścian i dopiero w ostatnim czasie całkiem sporo zyskał on na popularności. Kolor miętowy może występować w wielu odcieniach, dzięki czemu łatwo wprowadzić go do różnego rodzaju wnętrz i równie łatwe jest wtedy łączenie kolorów, na przykład miętowy z szarym.

Kolor miętowy - dlaczego wciąż jest modny?

Nietrudno zauważyć, że miętowy kolor w ostatnim czasie stał się niezwykle modny. Można zauważyć go praktycznie wszędzie, dokąd tylko pójdziemy. Kolor ten często wybierany jest również w postaci farby do ścian, gdyż można uzyskać wraz z nim przepiękne łączenia kolorów, zarówno jeśli chodzi o połączenie ze sobą kolorów ścian, jak i połączenie koloru ścian razem z kolorem mebli lub innych dodatków.

Zastanawiając się, dlaczego tak właściwie kolor ten jest aż tak modny, rozwiązania nie trzeba szukać daleko. Otóż ten kolor w różnych swoich odcieniach nadaje pomieszczeniom niezwykłą lekkość i swobodę. Sprawia on, iż pomieszczenia stają się całkiem ożywione i rozjaśnione, lecz zachowują przy tym elegancję.

Kolor miętowy - z czym go łączyć we wnętrzach?

Jeśli chodzi o łączenie kolorów, kolor miętowy niezwykle pasuje do innych równie delikatnych i pastelowych kolorów. Świetnie prezentuje się na przykład połączenie miętowego wraz z różnymi odcieniami szarości i jest to również najczęściej wykorzystywane łączenie, gdyż szarość jest w ostatnim czasie niezwykle modnym kolorem, używanym przy wielu łączeniach.

Pomieszczenia malowane w odcieniach szarości wyglądają bardzo elegancko, przy czym sam miętowy kolor również dodaje przestrzeni eleganckiego tonu, wraz z subtelnością i delikatnością. Takie łączenie sprawdzi się więc rewelacyjnie przede wszystkim w dużych i jasnych pomieszczeniach. Miętowe odcienie warto również łączyć z innymi jasnymi kolorami, na przykład różnymi odcieniami beżu lub bieli.

Nie tylko jasne kolory sprawdzą się jednak do łączenia wraz z miętowym. Dobrze prezentują się również łączenia miętowego wraz z ciemniejszymi kolorami, na przykład w połączeniu z ciemną szarością lub nawet czernią oraz elementami złota. Jest to niezwykle eleganckie pomieszczenie, które sprawdza się raczej w mniejszych i ciemniejszych pomieszczeniach.

Kolor miętowy na ścianie - gdzie się sprawdzi?

Tak jak już wspomniano, kolor miętowy sprawdza się równie dobrze w wielu różnych pomieszczeniach, lecz jeśli jest on odpowiednio dopasowany. Oznacza to, iż będzie on pasował do wielu przestrzeni, aczkolwiek zależy to głównie od jego konkretnego odcienia, a także od innych kolorów, które są połączone wraz z kolorem miętowym.

Kolor ten w pojedynkę sprawdzi się głównie na otwartych przestrzeniach, nastawionych na dużą ilość światła, zwłaszcza tego naturalnego, na przykład w salonie. Jeśli chodzi o bardziej zamknięte pomieszczenia, w zależności od tego, jaki efekt kolorystyczny chcielibyśmy uzyskać, warto łączyć ten kolor albo z równie jasnymi odcieniami innych kolorów, lub też wręcz przeciwnie - z tymi najciemniejszymi.

Kolor miętowy - jakie meble i dodatki warto wybrać?

Jeśli chodzi o meble, które pasują do koloru miętowego, wybór tak naprawdę jest ogromny. Do jasnych przestrzeni, które mają zachować swą subtelność, warto zdecydować się na meble w jasnych kolorach, na przykład jasne drewno mebli, lub też jasną tapicerkę kanapy, foteli czy krzeseł. Świetnie na przykład będą pasowały odcienie beżu. Jeśli jednak mowa o ciemniejszych pomieszczeniach z wykorzystaniem tego koloru, szczególnie sprawdzą się w tym przypadku ciemne meble.

Zdjęcie otwierające artykuł: Essential Home