Wybór odpowiedniego materiału i wzoru może znacząco wpłynąć na odbiór całej przestrzeni przez mieszkańców i gości. Na przykład, jasne, drewniane podłogi o ciepłym odcieniu mogą stworzyć wrażenie przytulności i przyjaznej atmosfery. Będą sprzyjać relaksowi i spokojnej rozmowie. Z kolei podłogi z ciemniejszego drewna lub w tonacji szarej mogą dodawać elegancji i wyrafinowania, nadając salonowi bardziej formalny charakter.

Również wzór i faktura podłogi mają istotne znaczenie dla atmosfery pomieszczenia. Płaskie, gładkie powierzchnie mogą podkreślać nowoczesny styl i minimalistyczną estetykę, tworząc wrażenie przestrzeni oczyszczonej i uporządkowanej. Z kolei podłogi o bogatej fakturze, takie jak parkiety z charakterystycznymi sękami lub płytki ceramiczne w stylu rustykalnym, mogą nadać salonowi niepowtarzalnego uroku i naturalnego wdzięku, tworząc przyjemną atmosferę domowego ciepła i autentyczności.

Eksperci z salonów Home Concept w Warszawie i Katowicach wybrali dla Was kilka kolekcji, które polecają do nowoczesnych, współczesnych wnętrz.

Trochę południa

Eksperci warszawskiego Świata Podłóg w Home Concept Galeria Wnętrz wybrali dla Was kolekcję Dąb Color Rosolare od polskiego producenta Jawor Parkiet. Klasyczny parkiet dębowy w dekorze inspirowanym gajami oliwnymi to uniwersalne rozwiązanie zarówno do wnętrza eklektycznej kamienicy, jak i nowoczesnego, miejskiego apartamentu. Głęboki brąz na małych elementach parkietu tworzy ciekawe kompozycje kolorystyczne w zależności od sposobu montażu.

Wzór betonu

Eksperci salonu Multiform z katowickiego Home Concept Design Park polecają podłogi marki Finfloor. W dekorze Microcemento znajdziemy odwzorowanie naturalnego betonu, które świetnie sprawdzi się w minimalistycznych i surowych aranżacjach. Panele posiadają najwyższą klasę ścieralności AC6, co świadczy o ich nadzwyczajnej trwałości.

Miodowy klimat

Specjaliści Parkiet Studio z warszawskiego Home Concept Galeria Wnętrz wybrali kolekcję desek Polskie Dęby - Dąb Miodowy. To deski postarzane, a więc kolekcja podłóg dębowych wykończonych olejowoskiem i poddanych procesowi szczotkowania. Taka metoda wykończenia drewna uwydatnia fakturę drewna i podkreśla rysunek drewna. Podłoga dzięki temu staje się bardziej odporna na zarysowania. Idealny wybór do często użytkowanych wnętrz. Na dodatek piękny i ożywczy!

A może winyl?

Podłoga winylowa ma właściwości antybakteryjne oraz zapewnia izolację akustyczną. Nowe materiały są przyjemne w dotyku oraz bardzo trwałe i odporne, a zarazem nie zawierają ftalanów. Doradcy z salonu Fachowiec podpowiadają: Platano z kolekcji Fortika od Ado to dobry wybór. Wyróżnia się typowym dekorem dębowym o miodowym odcieniu z delikatnym rysunkiem słoi. Rysunek drewna gatunku rodzimego dla Polski doskonale sprawdzi się w naszych wnętrzach. Wierzchnia warstwa odwzorowuje bardzo realistycznie wygląd powierzchni drewna.

A może płytki?

Eksperci Maxfliz z Home Concept Design Park w Katowicach podpowiadają: możesz także rozważyć zastosowanie gresowych płytek ceramicznych. Sprawdzą się nie tylko w łazience czy kuchni, ale również w innych pomieszczeniach. W ten sposób zachowasz spójność stylistyczną między poszczególnymi obszarami domu. Na przykład płytki drewnopodobne mogą być doskonałym wyborem nawet do przedpokoju, ponieważ są odporne na ścieranie spowodowane piaskiem czy obcasami. Są również praktyczne dla właścicieli zwierząt domowych, gdyż nie ulegają łatwo zarysowaniu przez kocie czy psie pazurki. Świetnie za to wyglądają w każdej części domu.

Więcej informacji na: homeconcept.com.pl