Łóżko oazą odpoczynku, ale czy tylko Twoją?

Ile razy po ciężkim dniu marzyłeś już tylko o swoim łóżku i wygodnym materacu? Problem w tym, że marzą o nim też roztocza, które żywią się ludzkim naskórkiem, a potem w materacu zostawiają swoje odchody. Na jego powierzchni może bytować także nawet 200 000 rodzajów bakterii, dla których brudny materac to świetne warunki do namnażania. Brzmi nieprzyjemnie? A Ty w tym śpisz - każdej nocy. Dlatego regularne czyszczenie materaca jest tak ważne. To prostsze niż myślisz, jeśli użyjesz do tego odpowiedniego sprzętu.

Nie musisz zlecać od razu czyszczenia profesjonalnej firmie ani kupować dedykowanego sprzętu. Na rynku są bowiem odkurzacze, które w zestawach mają specjalne akcesoria przeznaczone do czyszczenia materaca, jak chociażby Kobold od Vorwerk - lekki, akumulatorowy system do utrzymania czystości w domu. Zestaw zawiera końcówkę do odświeżania materaców (MP7) - idealną do stosowania raz na tydzień lub co dwa tygodnie. Dwie, obracające się wewnątrz jej wnętrza, plastikowe łopatki elektroszczotki, delikatnie obluzowują kurz i zabrudzenia na powierzchni materaca podczas odkurzania.  

Drugim rozwiązaniem pozwalającym utrzymać materac w higienicznym stanie jest przystawka do jego czyszczenia (MR7) - ta przyda się do gruntownego sprzątania, na który każdy materac zasługuje 2 razy do roku - pod koniec każdego lata i każdej zimy. W duecie z certyfikowanym, bezpiecznym dla alergików specjalnym proszkiem Lavenia, usuwa alergeny oraz neutralizuje bakterie i zarodniki grzybów, jednocześnie odświeżając materac. Wmasowany w materac proszek w ciągu dwóch kwadransów zwiąże brud, który następnie skutecznie odkurzy końcówka do odświeżania. Przyjemny zapach proszku Lavenia sprawia, że materac dodatkowo będzie pachniał rozkoszną czystością, co sprzyja spokojnemu snowi.

Pamiętaj jednak, że łóżko to nie tylko materac. Usuń też kurz osiadający na ramie łóżka oraz na wezgłowiu. Tapicerowane wymaga szczególnej troski i do jego czyszczenia przyda się specjalna elektroszczotka do tapicerki (PB7). Ta, dostępna w systemie Kobold, ma obracające się w przeciwnych kierunkach szczotki, które dosłownie wytrzepują kurz z tapicerki, a spiczasta końcówka  dociera do wszystkich szczelin i ciasnych miejsc, aby dokładnie je wyczyścić.

Sypialnia w szerszej perspektywie sprzątania

Sypialnia to nie tylko łóżko, więc aby strefa Twojego spania była naprawdę czysta, musisz spojrzeć na jej sprzątanie bardziej holistycznie. Nocne stoliki, lampki, półki z książkami, które czytasz przed spaniem, firany i zasłony, czy wreszcie kwiaty, które w sypialni wręcz powinieneś mieć dla czystości powietrza. Wszędzie tam osiada kurz, który wdychasz i który niepostrzeżenie zakłóca Twój sen. Regularnie więc usuwaj go z tych miejsc - możesz je wycierać wilgotną szmatką, elektrostatyczną zmiotką, używać specjalnych płynów i sprayów. Możesz je też odkurzyć odkurzaczem.

Martwisz się, że ciąg powierza z odkurzacza wciągnie albo zniszczy delikatne przedmioty albo kwiaty? Nie, jeśli użyjesz sprzętu z odpowiednimi akcesoriami i regulowaną mocą ssania. Pamiętaj, że system Kobold jest bezprzewodowy i jako jedyny na rynku ma obrotowy, elastyczny uchwyt do sprzątania nad podłogą. Wystarczy, że zawiesisz go na pasku i podłączysz wybraną końcówkę - na przykład taką, która ma pochylone, długie i niezwykle miękkie włosie, doskonale dociera do miejsc trudno dostępnych i narożników oraz usuwa kurz ze wszystkich rodzajów gładkich i nieregularnych powierzchni (znajdziesz ją w zestawie oznaczoną jako FD7).

Kurz na klawiaturach komputerowych i fortepianowych, na półkach z książkami, na parapetach pełnych zdjęć w ramkach i bibelotów, przy lampach podłogowych i nocnych? Dla niej to żaden problem. Do dyspozycji masz też końcówkę do tkanin (TD7), która usunie kurz z zasłon, a jeśli z rozpędu, w szale porządków wpadniesz do garderoby nie zawahaj się jej użyć. Bez strachu o uszkodzenie, usuniesz kłaczki i sierść z płaszcza czy swetra!

Więcej o możliwościach systemu Kobold, który wysprząta Twój dom od podłogi aż po sufit, nie tylko w sypialni przeczytasz na: www.vorwerk.com