Nową powierzchnię do spania powinniśmy wybierać na podstawie swojego wzrostu, wagi oraz indywidualnych preferencji co do jakości snu. Najczęstszym wyborem wielu konsumentów są materace kieszeniowe. To jednak niejedyna opcja, na jaką możesz się zdecydować. Alternatywnie dostępne są też wersje piankowe, lateksowe i wiele innych.

Rodzaj materacy - czym się różnią i jaki warto wybrać?

W dzisiejszych czasach producenci materacy stale prześcigają się w stosowaniu innowacyjnych technologii oraz materiałów, które mocno wpływają na komfort użytkowania materaca.

Najpopularniejsze odmiany, które możesz zamówić w sklepach stacjonarnych i internetowych to:

  • Materace sprężynowe - występują najczęściej w wersji bonnelowej lub kieszeniowej, gwarantując tym samym doskonałe dopasowanie do kształtu ciała, idealną podporę kręgosłupa oraz komfortowy sen przez wiele godzin. Warto też dodać, że kieszeniowe materace reagują na punktowy nacisk, dzięki czemu są dobrym wyborem do łóżek małżeńskich.
  • Materace lateksowe - drugi typ materacy ma w wypełnieniu lateksowy wkład, który jest hipoalergiczny i wyróżnia się niepowtarzalną elastycznością. Co więcej, te modele materacy nie odkształcają się nawet po wielu latach codziennej eksploatacji. Powierzchnia do spania jest też antybakteryjna i łatwa w utrzymaniu czystości.
    To idealny wybór dla alergików!
  • Materace piankowe - trzecia wersja materacy dostępnych na rynku to modele piankowe. Wykonane najczęściej z wysokoelastycznej pianki poliuretanowej, dzięki czemu zachowują twardość i elastyczność jednocześnie. Taki materac dobrze dopasowuje się do kształtu ciała i redukuje ryzyko występowania bólu kręgosłupa po przespanej nocy.

Jest też jedna opcja. Możesz zdecydować się na materac hybrydowy. To połączenie pianki poliuretanowej oraz sprężyn. Taki model jest dedykowany dla osób, które cenią sobie maksymalny komfort snu. Jeśli nie masz większego ograniczenia w budżecie, pomyśl o inwestycji w materac hybrydowy.

Materace kieszeniowe - klasyka, która sprawdzi się praktycznie zawsze!

Najnowsze modele materacy kieszeniowych to produkty, które doskonale sprawdzą się praktycznie wszędzie. Występują w najpopularniejszych rozmiarach, dzięki czemu dopasujesz je zarówno do swojego łóżka małżeńskiego, jak i do pokoju gościnnego czy dla swojego dziecka.

Sprężyny umieszczone w dedykowanych kieszeniach są przede wszystkim dobrze zabezpieczone i unieruchomione w taki sposób, aby oddziaływały punktowo na ciało. Dzięki temu podczas odpoczynku każdy Twój ruch jest amortyzowany osobno przez każdą sprężynę. To powoduje, że sen jest spokojny, komfortowy i nie martwisz się o poranne bóle pleców.