3 miasta, 2 tys. wystawców i 200 tys. odwiedzających - targi designu WZORY w ciągu 10 lat stały się obowiązkowym punktem na mapie wydarzeń gromadzących miłośników polskiego designu. Za nami 42 edycje i 64 wydarzenia towarzyszące. Co nastąpi podczas jubileuszowej 43 edycji?

WZORY już 16 grudnia! Jakich wystawców spotkamy?

Targi designu WZORY na ŚWIĘTA odbędą się 16 i 17 grudnia na PGE Narodowym. Urodzinowa edycja WZORÓW będzie naprawdę wyjątkowa! Wśród 300 wystawców pojawią się dobrze znani twórcy i wspaniali debiutanci. Na Wzorach zapraszamy do Strefy Design by Empik, gdzie unikatowe doświadczenie spotyka się z najwyższą jakością! Multibrandowy projekt, oparty na wyjątkowej ofercie empik.com, to idealne miejsce dla miłośników designerskich produktów poszukujących premium doświadczeń.

Jak co roku silną reprezentację będą mieli na Wzorach graficy - linoryty od merkuria ART, plakaty wykonane metodą sitodruku autorstwa Artkolektyw, unikatowe grafiki w technice kolagrafii od U21 art studio, czy Curated Paper ze swoimi notesami z charakterem, ubranymi w ręcznie odbijane okładki - to tylko początek listy artystów, których będzie można spotkać na targach.

Art Kolektyw

Miłośnicy papieru i wciągających treści koniecznie muszą odwiedzić też stoisko Fundacji Bęc Zmiana.

Targi designu WZORY to również doskonała okazja do uzupełniania swojej szafy i szkatułek z biżuterią o unikatowe projekty od polskich twórców. Kultowe buty marki BALAGAN, ręcznie robione czapki od Marii Przybyszewskiej, stojącej za marką ELMA, niebanalne akcesoria i ubrania od Moniki Palikot, a do tego biżuteria - ta pozbawiona podziałów na modele dla niej i dla niego, z pracowni Moniki Skomry i szklane okazy od Joanna Muzyka Studio. Będzie w czym wybierać.

Balagan

Coś dla siebie znajdą również miłośnicy ceramiki. Na liście wystawców znaleźli się m.in. minimalistyczne w formie i kolorze Szania Studio oraz Wenke Studio, kolorowe Pogo Studio (zdjęcie otwierające artykuł) i Rumianek Studio, jest też inspirowane morzem Umi. Fani pięknej formy z pewnością zachwycą się również przedmiotami projektu Hoehe Plato i stolikami z giętej stali marki Ulum Polska.

Rumianek Studio

Co jeszcze z użytkowego designu? Poduszki z naturalnym wypełnieniem od Millo Pillows, wykonane ręcznie dodatki do domu marki OTOOTO, kolorowe szklane naczynia Gwiazda Studio, Albo i ich radosne tekstylne przedmioty codziennego użytku, talerze od Very Ugly Plates, koce marki Szmat Skład i coś dla czworonogów od Eco Pet Space.

Eco Pet Space

Warsztaty na WZORACH - jakie warto odwiedzić?

WZORY na ŚWIĘTA to także liczne spotkania z twórcami i warsztaty. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających zajęcia stolarskie, tapicerskie oraz florystyczne. W czasie targów będzie się można dowiedzieć czym jest kintsugi, jak samodzielnie wykonać świecę, czy uszyć zeszyt. Ale to nie koniec! W strefie zabawy LEGO znajdziecie także specjalny stół warsztatowy. To miejsce, gdzie nie tylko dzieci, ale także dorośli, mogą dać upust swojej kreatywności.

LEGO

Bawcie się, układajcie, twórzcie - niech Wasza wyobraźnia nie zna granic! Dołączcie do nas, aby przekonać się, że LEGO to nie tylko zestaw klocków, lecz również niekończące się źródło inspiracji i radości z tworzenia. Na targach będzie można także obejrzeć wystawę “Out of comfort”, której kuratorką jest Agata Kiedrowicz.

To wszystko i wiele więcej już w ostatni przedświąteczny weekend na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Jubileuszowa edycja Targów Designu WZORY to doskonała okazja, by znów zachwycić się polskim designem, kupić prezenty i poczuć magię świąt.

Wstęp na targi -12 zł Dzieci (do lat 12) - bezpłatnie

Bilety: goingapp.pl/wydarzenie/10-urodziny-targow-designu-wzory-na-pge- narodowym/

Więcej informacji na wzorytargi.pl

facebook.com/targi.wzory

instagram.com/wzory_targi_designu/