Ściana z klocków LEGO - kreatywność na wysokim poziomie

Wyobraźmy sobie ścianę obłożoną płytkami konstrukcyjnymi kompatybilnymi z klockami LEGO. Powstanie powierzchnia, do której można przytwierdzać klocki, tworząc trójwymiarowe konstrukcje. Krajobrazy, ulice, samochody, domy, a nawet całe miasta poddawane nieustannym modyfikacjom nie mogą się tak po prostu znudzić. To pomysł na świetną ozdobę pokoju i jednocześnie wielogodzinną zabawę, wspierającą kreatywność pociechy.

Szafki jak klocki LEGO - kolorowa funkcjonalność

Utrzymanie porządku w szafkach będzie zdecydowanie łatwiejsze, jeśli będą to szafki imitujące duże klocki LEGO. Ogromną zaletą jest uniwersalność i modułowy charakter szaf, witryn, szafek oraz komód stylizowanych na klocki. Możemy je dowolnie zestawiać i łączyć.

Skonfigurujmy zatem kolorowy zestaw mebli w pokoju wielkiego fana LEGO, składający się z szuflad i półek ustawionych obok siebie, na sobie bądź zawieszonych na ścianie. Elementy nawiązujące do kultowych klocków są lekkie, nowoczesne, funkcjonalne i z pewnością pomieszczą całe wyposażenie.

Biurko i krzesło w stylu LEGO - dla przyjemnej nauki

Jakie powinno być biurko i krzesło fana klocków LEGO? Oczywiście proste w formie. Jeśli uznamy, że pasuje mebel w intensywnym kolorze, nie bójmy się go umieścić w strefie przeznaczonej do nauki. Jaki mamy wybór? Wszystko zależy od tego, czy idziemy na całość, czy wolimy zachować umiar. Jeśli pokój jest stonowany, a tylko dodatki w stylu LEGO uprzyjemniają czas dziecku, to możemy zdecydować się na białe lub czarne biurko z szufladą albo szafką w kształcie dużego klocka oraz proste krzesło w tym samym kolorze.

Jeśli natomiast puściliśmy wodze fantazji i miejsce dla dziecka rodem wyjęte jest z oficjalnego salonu LEGO w Londynie, wtedy to już jest zupełnie inna bajka. Żółte, czerwone lub niebieskie biurko i krzesło z tworzywa, lub meble w zróżnicowanej kolorystyce stanowiącej połączenie tych barw z pewnością będą udaną wariacją na temat „jak powinno wyglądać miejsce do nauki zaprojektowane dla fana LEGO?”

Łóżko dla fana LEGO - na kolorowy sen

W przypadku łóżka w żadnym wypadku nie musimy się ograniczać. Im bardziej kolorowo, im więcej schowków, szuflad i półek imitujących klocki LEGO, tym lepiej. Mały miłośnik stylu LEGO z pewnością będzie wdzięczny, układając się wieczorem do snu. Mamy więc do wyboru łóżko piętrowe z umieszczonymi na dole szafkami i konstrukcjami w kształcie klocków albo łóżko niskie, wyposażone w dodatkowe kolorowe miejsce do przechowywania w postaci szuflad i szafek.

Możemy również kupić łóżko wykonane w taki sposób, że wygląda, jakby całe było zbudowane z dużych klocków LEGO. W tym miejscu warto nadmienić, że samodzielnie możemy zamienić standardowe łóżko dziecięce w strefę fana LEGO. Wystarczy zakupić miękkie panele tapicerowane w kształcie klocków i przykleić je do ściany za łóżkiem. Możemy również okleić nimi front i boki standardowego łóżka skrzyniowego lub użyć do tego celu miękkich klocków wykonanych z pianki poliuretanowej.

Organizery w kształcie LEGO - bo porządek jest ważny

Prawdziwy mały fan LEGO, jak każdy inny fan, również powinien zadbać o porządek. Zasadniczo mały sympatyk marki powinien zadbać bardziej, gdyż na pewno posiada mnóstwo klocków i kolekcji do tworzenia prawdziwych arcydzieł konstrukcyjnych. Przemyślane organizery na klocki to podstawa, ale wspaniałym dodatkiem staną się organizery na drobne rzeczy. Te wykonane w kolorystyce i formie zbliżonej do elementów LEGO, z pewnością zachwycą małego pasjonata.

Na komodzie lub biurku zatem powinny znaleźć się kolorowe przyborniki szkolne na artykuły piśmiennicze, szufladki z tworzywa wykonane na kształt klocka i wiszące kolorowe półeczki na drobiazgi. Przyda się również duży składany ażurowy kosz plastikowy do przechowywania pudełek z kolekcjami LEGO. Schodkowa modułowa komoda na kształt ułożonych klocków, wykonana z tworzywa i wyposażona w szuflady, na pewno pomieści wiele dziecięcych drobiazgów i pomoże w utrzymaniu porządku.

Praktyczne dekoracje i dodatki LEGO - drobiazgi mają znaczenie

Tak naprawdę wszystko zaczęło się od prostych niewielkich klocków, które połączone z sobą, tworzyły proste budowle i kształty. Z czasem pomysłowość twórców marki przeszła najśmielsze oczekiwania. Powstały wymyślne kształty klocków, stanowiące dodatek do podstawy, a potem całe kolekcje inspirowane znanymi produkcjami takimi jak Staw Wars, Friends, bajkami Disneya, czy bohaterami komiksów Marvela. Tak, jak klocki LEGO są różne, tak dodatki i dekoracje przyjęły różne formy. Przedstawiamy zestaw designerskich dodatków do pokoju małego entuzjasty marki LEGO:

• trójwymiarowe naklejki ścienne przestawiające bohaterów z kolekcji LEGO,

• kolorowe ramki na zdjęcia i obrazki,

• prosta w formie lampka biurkowa w intensywnym kolorze,

• kolorowe plastikowe słoiki i okrągłe pojemniki z pokrywką i rysunkiem buźki charakterystycznym dla stylu LEGO,

• wysokie wygodne prostokątne poduchy pełniące funkcje siedzisk,

• figurki przedstawiające bohaterów LEGO,

• niebieski lub żółty kubek w kształcie zaokrąglonego na brzegach walca,

• taboret z transparentnego tworzywa,

• kolorowe wiaderka na klocki z logiem LEGO.

Dorosły fan LEGO - jak pielęgnować pasję?

Zdarza się czasem, że mały fan klocków LEGO dorasta i nie wyrastając z pasji, zamienia się w prawdziwego dorosłego pasjonata marki. Z sentymentów i marzeń absolutnie nie warto rezygnować, a pielęgnacja wewnętrznego dziecka przyniesie wiele radości i pozytywnych emocji. Przeniesienie dziecięcych przyjemnych skojarzeń w dorosłe życie jest przecież możliwe. Weźmy na to styl pop-art, w którym w na próżno szukać powagi i stonowanych barw.

Do tak kolorowego wnętrza bez trudu przemycimy nawiązania do marki LEGO, które wywołując łezkę sentymentu w oku, będą towarzyszyć nam również w dorosłym życiu. Inspirującym pomysłem jest dopełnienie wnętrza obrazami wykonanymi z klocków LEGO. Zestawy mozaik Art LEGO przedstawiają ikony światowej popkultury, artystów i muzyków rockowych, a po ułożeniu, gotowe są do zawieszenia na ścianie. Z pewnością na wszystkie zakupione przez lata kolekcje przyda się czarna przeszklona metalowa witryna, a do pracy biurko na metalowym stelażu.

Autor
Jak urządzić pokój dla fana LEGO?
Dagmara Kasprzyk-Rogal
Dekorator wnętrz, kosztorysant budowlany, copywriter, wykształcenie ekonomiczno-administracyjne. Kobieta wielu pasji, z których największą jest tematyka wnętrzarska. Od...