Mazda MX–30 ma sportowe DNA, a jednak stworzono ją po to, by pokazać, że auto elektryczne nie musi być tylko baterią na kołach.

Jak została zaprojektowana Mazda MX-30?

Projektanci Mazdy nie ustają w wysiłkach, by samochody tej marki miały to „coś”. Dzięki wyrafinowaniu nie ulegają powszechnej unifikacji i potrafią wyróżnić się na tle innych modeli. Nie inaczej jest z najnowszą Mazdą MX–30. To pierwszy, długo oczekiwany samochód elektryczny w portfolio japońskiego projektanta. Na zewnątrz wyróżnia się zwartą bryłą. Jednak prawdziwe odkrycia czekają na nas w środku!

Ekologia to nie slogan! Tkanina na tapicerkę drzwi powstaje z recyklingu plastikowych butelek.

Ekologia nie jest dla twórców auta jedynie sloganem. Zespół projektowy zwracał szczególną uwagę na wybór materiałów do urządzenia wnętrza. Na przykład, środkowa konsola została wyłożona tradycyjnym korkiem pozyskiwanym z kory drzew bez konieczności ich ścinania! Tkanina na tapicerkę drzwi powstaje z recyklingu plastikowych butelek.

Co więcej, Mazda zastępuje tapicerkę ze skóry materiałem imitującym ją, lecz nie pochodzącym od zwierząt. Widzimy zatem, że od projektu i technologii, po materiały i funkcjonalność, wszystkie elementy kabiny tworzą konsekwentną całość

Autor
Mazda MX-30 - eko ma moc!
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...