Prawdziwe Porsche w epoce elektromobilności - tak o modelu Taycan mówią jego twórcy i nie jest to twierdzenie na wyrost.

Kokpit Porsche Taycan zapowiada początek nowej ery. Wolnostojący, zakrzywiony panel wskaźników wyznacza najwyższy punkt deski rozdzielczej. Centralnie umieszczony 10,9-calowy wyświetlacz inforozrywki połączono z opcjonalnym ekranem dla pasażera, tworząc zintegrowany szklany pas o wzornictwie czarnego panelu.

Wolnostojący, zakrzywiony panel wskaźników wyznacza najwyższy punkt deski rozdzielczej.

Na potrzeby modelu Taycan wszystkie interfejsy użytkownika zaprojektowano zupełnie na nowo, a liczba przełączników i przycisków została znacznie ograniczona. Obsługa jest inteligentna i intuicyjna - odbywa się za pomocą paneli dotykowych lub poprzez funkcję sterowania głosowego.

Ze swoim „czystym”, purystycznym wzornictwem Taycan zapowiada początek nowej ery, jednocześnie zachowując niepowtarzalne DNA designu Porsche.

Co ważne, w modelu Taycan firma Porsche po raz pierwszy oferuje wnętrze w konfiguracji całkowicie pozbawionej wykończeń ze skóry. Poszczególne elementy są w tym przypadku wykonane z innowacyjnych materiałów pochodzących z recyklingu, co podkreśla ekologiczną koncepcję elektrycznego samochodu sportowego.

Autor
Porsche w epoce elektromobilności - jak wygląda w środku?
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...