Kuchnia częściowo otwarta

Proszę o poradę dot. rozmieszczenia mebli i sprzętów oraz doboru materiałów w mojej kuchni. Kuchnia na pewno biała na wysoki połysk i ciemny blat. Potrzebuję stolika na 4 osoby. Kuchnię ma zamykać murek, ale nie wiem, czy ma być wyższy od blatów, czy inaczej. Chciałabym w jakiś sposób odgrodzić się od jadalni i salonu, żeby od tamtej strony nie było widać stolika.Lodówka wolno stojąca, okap wiszący bez zabudowy, może być jakaś fajna fototapeta, na ścianach wiszące witrynki. 

 

Rys.1. Rzut parteru domu. Widok na kuchnię.

Proponuję nie robić murku, bo w sumie nie wiadomo, czemu miałby on służyć. Zamiast tego lepiej postawić po prostu ściankę (do sufitu). Po prawej stronie, jeśli bardziej zależy nam na zasłonięciu blatu z płytą grzewczą lub po lewej - jeśli chcemy zasłonić stół z krzesłami.

W zabudowie meblowej od lewej strony: wysoki słupek z mikrofalówką i piekarnikiem w zabudowie (P+M), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szafka narożna, szuflady, płyta grzewcza (pod nią też szuflady), dalej ponownie szuflady lub szafka z półką, na końcu lodówka (L).

Rys.2. Rzut kuchnia - propozycja aranżacji nr 1. Rys.3. Rzut kuchnia - propozycja aranżacji nr 2.

Do białych lakierowanych frontów w tej otwartej kuchni będzie pasował blat z czarnego granitu. Na ścianie między szafkami oryginalne płytki. Nie są tanie, ale nie potrzeba ich dużo - a efekt będzie o wiele ciekawszy niż gdybyśmy zastosowali szkło z nadrukiem, które można w tej chwili znaleźć w co drugiej kuchni. Płytki będą się ponadto ładnie komponowały z witrynkami.

Blat z czarnego granitu - Star Glalaxy, fot. STONEFACTORY.PL Płytki ścienne Patchwork BWG, biało - czarne, DOMRUSTYKALNY.PL, 350 zł / m2