Kuchnia bez szafek górnych - jak zaprojektować?

Witam, od zawsze marzyłam o kuchni gdzie nie ma górnych szafek. Jak przyszło co do czego, okazało się że nie umiem sobie tego wyobrazić, nie wiem jakie półki kupić. Dodatkowo dochodzi problem okapu, gdzie luk wentylacyjny jest z boku więc trzeba było poprowadzić rurę. Ogólnie wygląda to strasznie i zaczęłam się zastanawiać, czy jednak nie dokupić górnych szafek. Dodatki... ehh wszystko jest ładne. A mi się wydaje że nic nie będzie pasować. Dlatego bardzo proszę o jakąkolwiek podpowiedź bo chyba osiwieje. Pozdrawiam i przesyłam zdjęcia.
Zdjęcie kuchni wysłane przez czytelniczkę.

Porada projektanta

Pani Anno, pierwsze co przychodzi mi na myśl to zmienić rurę do okapu na czarną, stalową - taką jak do kominków się stosuje. Od razu odmieni to wygląd kuchni na bardziej oryginalny i industrialny. Nad lodówką może, ale nie musi, znaleźć się jeszcze szafka podobna do tych dolnych, która zakryje rury. Kratka wentylacyjna by mogła się znaleźć na jej bocznej ściance.

Metamorfoza kuchni zaproponowana przez projektantkę.

Do tego zaproponowałam drewniane półki nad linią płytek, które wizualnie dopełnią białą ścianę, a też funkcjonalnie spełnią się jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania, dzięki czemu zyskamy miejsce na blacie. Całość dopełniłabym ciekawymi dodatkami - grafikami w czarnych ramkach i dużymi słojami, w których makarony, ryże i kasze będą stanowiły ozdobę kuchni.

Na parapecie mogły by się pojawić zioła w ceramicznych doniczkach i czarne żaluzje. Proszę pochwalić się efektami metamorfozy!

Jeżeli ma Pani więcej pytań lub chce kontynuować projekt z architektem wnętrz proszę o kontakt sikora.projekty@gmail.com