Połączenie kuchni i strefy dziennej to dzisiaj bardzo częste rozwiązanie stosowane w mieszkaniach oraz domach, które ciągle zyskuje na popularności. Łączymy te dwie przestrzenie, ponieważ to w nich spędzamy większość domowego, rodzinnego czasu, upływającego na gotowaniu, wspólnych posiłkach czy celebrowaniu czasu wolnego.

Projektując kuchnię, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów. Jednym z nich jest wybór odpowiedniej kolorystyki frontów i blatów, która będzie dopasowana także do stylistyki pokoju dziennego - szeroka oferta mebli kuchennych Qubik dostępnych w Agacie pozwala na stworzenie kuchni w różnych stylach. Projektując kuchnię, zdecyduj, w jaki sposób chcesz zorganizować przechowywanie - czy chcesz ukryć wszystko w zamkniętych szafkach, czy wolisz wyeksponować swoje ulubione przedmioty w otwartych i przestrzennych regałach lub szafkach z przeszkleniami. Poza tym naturalnym połączeniem tych dwóch stref, o czym warto pomyśleć przy projektowaniu, jest wyspa kuchenna lub stół
- często serce domu i rodzinnych spotkań.

Szczególną uwagę zwróć na przyzwyczajenia i styl życia domowników. Zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań (szuflady, cargo, powierzchni blatu roboczego) zapewni komfort codziennego użytkowania kuchni. System modułowy Qubik pozwoli stworzyć wiele układów kuchennych, a sprytne rozwiązania pomogą w pełni wykorzystać potencjał pomieszczenia.