Przed nami rok nieograniczonych możliwości - radosny, pełen optymizmu i radości. Właśnie dlatego Kolorem Roku 2012 została Głębia Koralu – kwiecista, nasycona, żywa, soczysta czerwień. Ten promienny odcień wytypowany został przez Colour Futures™, zespół ekspertów marki Dulux®.

W 2012 roku świat będzie inspirował nas do działania i odkrywania nowych horyzontów. W palecie barw przełoży się to na kolory pełne charakteru i znaczenia.

Głębia Koralu – synteza realności i fantazji

Cechy te odzwierciedla czerwień Głębia Koralu. Kolor Roku 2012 jest zarazem kapryśny i poważny, dynamiczny i delikatny. W Chinach oznacza powodzenie, w Indiach to synonim szczęścia i zrozumienia w małżeństwie. W Polsce czerwień kojarzy się z namiętnością.

Czerwień zawsze przyciąga uwagę i motywuje do działania. We wnętrzach barwa ta zaprasza do dekoratorskiej zabawy i eksperymentów. Zestawiona z różnymi kolorami i materiałami tworzy niespodziewane aranżacje. Może być kontrastem dla innych barw, wydobywając i podkreślając ich głębię.

Głębia Koralu sprawdza się zarówno jako drobny akcent dekoracyjny, jak również jako barwa dominująca we wnętrzu. Wtedy nadaje mu nastrój, rozgrzewa. To czerwień bardzo plastyczna: może uspokajać lub wzbudzać emocje, być łagodna lub zdecydowana – wszystko zależy od kolorów, z którymi ją połączymy.

źródło i zdjęcie: Dulux