Pod takim hasłem odbędą się szóste już Przetwory, czyli Międzynarodowa Rezydencja Twórczego Recyclingu. 10 i 11 grudnia w warszawskiej Soho Factory będzie można podpatrzyć designerów przy pracy, porozmawiać, pooglądać, kupić oryginalne świąteczne prezenty i podpowiedzieć projektantom, co chcielibyście, żeby design zrobił dla was.

Czegóż tam nie będzie?! Przetwory 6 to prawdziwy festiwal designu. Na 3000 m2 postindustrialnych przestrzeni w Soho Factory ponad 200 projektantów z Polski i Europy będzie przetwarzać odpadki na nowe użyteczne i artystyczne przedmioty, a 100 wystawców zaprezentuje unikatowe meble, gadżety, porcelanę, ubrania, biżuterię, zabawki - wszystko do kupienia bezpośrednio od twórców.

Zagranicznymi gośćmi tegorocznych Przetworów będą m.in. grupa Cascoland, Tejo Remy i Rene Veenhuizen, którzy pracują dla m.in. dla Droog Design z Holandii, włoskie Dotdotdot oraz Be – studio z Austrii.

Poza tym na uczestników i gości czeka mnóstwo atrakcji - warsztaty dla dzieci i dorosłych, wymiennik, czyli jedyna w swoim rodzaju giełda przedmiotów i usług (przynieście ze sobą to, co macie na wymianę), i konkurs Przetwór Roku na wykonane w czasie festiwalu dzieło, które najlepiej wpisze się w ideę społecznej funkcji designu.

6 Międzynarodowa Edycja Rezydencji Twórczego Recyclingu - Przetwory
Warszawa, Soho Factory, Mińska 25

sobota (10 grudnia) – godz.15.00-20.00
niedziela (11 grudnia) - godz.12.00-19.00
wstęp 5 zł

źródło i zdjęcie: www.przetworydesign.pl