5 marca 2012 roku rozpocznie się w Poznaniu arena DESIGN. Podczas imprezy poświęconej wzornictwu spotkają się polscy i zagraniczni projektanci, eksperci wzornictwa przemysłowego i przedsiębiorcy. Jednym z gości specjalnych będzie François Azambourg.

Znów modna staje się oszczędność w formie i doborze materiałów. Nie są to jednak echa modernizmu, lecz przede wszystkim ogólnoświatowego trendu związanego z racjonalizowaniem wydatków.

Szczuplejsze stają się budżety państwowe i domowe, oszczędności dotykają także kultury.
Nic więc dziwnego, że tematem czwartej edycji arena DESIGN będzie sustainable design, czyli zrównoważone wzornictwo.

Swój punkt widzenia na ten temat zaprezentuje François Azambourg - francuski
projektant znany ze stosowania niezwykłych materiałów i oszczędności formy. W Poznaniu designer spotka się ze zwiedzającymi oraz wygłosi prelekcję w ramach strefy FORUM areny DESIGN 2012.

- François Azambourg doskonale wpisuje się w tematykę zrównoważonego designu - mówi Monika Wietrzyńska, dyrektor projektu arena DESIGN. - Produkty Azambourga słyną z oszczędności w użyciu materiałów, które leżą w centrum zainteresowań projektanta. Dlatego zależało nam na jego obecności na przyszłorocznej arenie DESIGN. Bardzo cieszymy się, że François Azambourg przyjął nasze zaproszenie.

Do François Azambourga równie dobrze pasuje określenie "projektant" co "wynalazca". Jego projekty to połączenie intrygujących rozwiązań technologicznych z magią formy. Już jako student wzornictwa zaprojektował serwis do kawy z papieru, który został nagrodzony w konkursie Musée des Arts Décoratifs. Od tamtego czasu trwa fascynacja Azambourga nietypowymi materiałami.

źródło i zdjęcie: www.arenadesign.pl