Paweł Jarodzki o swojej wystawie: "Godzina jazdy mniej więcej potrzebna jest by dotrzeć z Wrocławia do Legnicy… tytuł ma oczywiście jeszcze wiele innych znaczeń, ale te pozostawię domyślności widzów. Dlatego nie rozwodząc się na tym szerzej, mam nadzieję, że ta stosunkowo niewielka odległość skłoni, oprócz legniczan, kilka osób z Wrocławia do przybycia na moją wystawę.

Godzina jazdy to nie jest znowu tak wiele i w naprawdę dużych miastach takie i większe odległości pokonuje się codziennie. Obecnie jednak, wydaje mi się, że odległości są coraz większe. Bardzo trudno oderwać się od komputera i wysunąć z bezpiecznej norki nawet za najbliższy róg. Właściwie po co, skoro cały świat mamy ukryty za małą szybką? Cała nadzieja chyba tylko w coraz lepiej rozwiniętej sieci bezprzewodowej, która pozwoli nam wreszcie wyjść z domu na spacer z naszymi smartfonami.

Wystawa jest pokazem różnych prac z różnych okresów. Daty i tytuły nie są ważne. Mam wręcz przekonanie, że całe życie pracuje nad jakąś tajemniczą, również dla mnie, układanką. Powstają kolejne jej elementy, a na wystawach próbuję z nich ułożyć coraz, mam nadzieję, doskonalszą całość. Są to obrazy, rysunki, jakieś przedmioty, rzeźby i sam nie wiem co jeszcze. Znaczenie i sens całości jest i dla mnie zagadką.

Dlatego z takim zapałem za każdym razem układam ją od początku, dodając, jak już zaznaczyłem, zawsze coś nowego. Chyba samo konstruowanie wystawy jest dla mnie najciekawsze. Oczywiście, oprócz samego malowania, rysowania i wszystkiego tego co robię w zaciszu pracowni. Jednak dopiero w galerii to wszystko układa się w całość i nabiera nowych sensów".

Paweł Jarodzki - wrocławski malarz, grafik, rysownik, autor komiksów i podręczników dla dzieci; zajmuje się też poezją i sztuką wideo. Jako profesor prowadzi pracownię multimediów na Wydziale Malarstwa i Rzeźby we wrocławskiej ASP. Jest kuratorem BWA Awangarda. Członek-założyciel legendarnej grupy Luxus działającej w latach 1983–1995. W 1984 roku zaczął wystawiać także samodzielnie.