Wythe Blue - tajemniczy błękit z delikatną nutą szarości - będzie zdaniem ekspertów amerykańskiej marki Benjamin Moore kolorem roku 2012.

Nowy rok - nowe trendy, także w aranżacji wnętrz. Specjaliści marki Benjamin Moore zapowiadają, że jeżeli chodzi o kolorystykę wnętrz, moda zmieni się diametralnie.

W zeszłym roku najlepiej na salonach czuł się głęboki, klubowy fiolet Vintage Wine 2116-2. W tym roku powrócimy do barw subtelnych i jasnych - stonowanych błękitów, zieleni i beży. W tej palecie prym wiódł będzie Kolor Roku 2012, czyli Wythe Blue HC-143 z palety Color Preview.

Ten tajemniczy błękit z delikatną nutą szarości kojarzy się z lekko zachmurzonym niebem lub niebieską odmianą agatu. Jest elegancki, dostojny i lekki zarazem. Błękit Wythe Blue HC-143 będzie wspaniałym tłem dla wytwornych klasycznych wnętrz, ale równie dobrze sprawdzi się w świetlistym salonie albo rustykalnej sypialni z białymi meblami i dodatkami.

Świeży i subtelny błękit Wythe Blue działa kojąco i sprzyja odpoczynkowi, czy to więc w salonie, czy w sypialni, będzie jak balsam na skołatane nerwy. Bo w tym roku chętniej sięgać będziemy na sprawdzoną klasykę, niż na ryzykowne eksperymenty.

Wybrany Kolorem Roku 2012, błękit Wythe Blue HC-143 nie jest nowością. Znajdziemy go w palecie Historical Colors marki Benjamin Moore, kolekcji 174 odcieni odtworzonych na podstawie dokumentacji zabytkowej architektury z XVIII i XIX stulecia.

Kolor Roku 2012 Benjamin Moore - Wythe Blue HC-143Kolor Roku 2012 najlepiej prezentować się będzie w towarzystwie grafitu inspirowanego skórą rekina Sharkskin 2139-30, lekko kremowej bieli Battenberg AF-70, dyskretnej zieleni drzewa oliwkowego Fresh olive 2149-30 oraz szarości chmur nad morzem podczas sztormu Storm cloud gray 2140-40.

źródło i zdjęcia: B.M. Polska