Kultura przełomu tysiącleci zaowocowała wszelkimi swobodami - politycznymi, obywatelskimi, obyczajowymi. Łamane są wszelkie tabu intymności w telewizji, internecie i prasie. Niezwykłą popularnością cieszą się "true stories". Spróbujmy również włączyć się w ten nurt.

Jeśli masz "lekkie pióro", weź udział w naszym konkursie "Duch zaklęty w przedmiotach". Zapraszamy do pisania wnętrzarskich true stories.

Chodzi o prawdziwe historie związane z wnętrzami, przedmiotami - pamiątkami ważnych przeżyć, z którymi łączą nas jakieś wspomnienia ukrywane w zakamarkach duszy.

Na przykład mebelek lub jakiś inny przedmiot zdobiący wnętrze naszego mieszkania, to pamiątka ze wspólnych wakacji w Tajlandii z eks-miłością, o czym nie wie obecny partner.

Może być mnóstwo innych powodów, że jakiś przedmiot ma dla nas wartość niematerialną, co zwykliśmy kwitować określeniem "duch zaklęty w przedmiotach".

Opowiedz tę historię otwarcie, nie ukrywając intymnych wspomnień i psychologicznego uwikłania Twoich myśli i relacji uczuciowych. Dla pełnej jasności dodajmy jednak, że nie ma to być to spowiedź, ani zeznanie czy dokument. Niech będzie to opowiadanie beletryzowane.

Nie ma żadnych ograniczeń co do objętości opowiadania. Oceniana jest przede wszystkim "siła fabuły", czyli przepadają w tym konkursie historie nawet pięknie napisane, ale nudne.

Najciekawsze zdaniem redakcyjnego jury historie opublikujemy w naszym portalu oraz w miesięczniku "Czas na wnętrze". Autorzy, których opowiadania ukażą się w miesięczniku, otrzymają nagrody - elegancką, markową porcelanę i stylowe akcesoria wnętrzarskie

Aby zapewnić autorom anonimowość, publikowane teksty będą podpisane pseudonimami wybranymi przez autorów lub nadanymi przez redakcję.

Teksty prosimy przesyłać na adres marta.siesicka@czasnawnetrze.pl.

zdjęcie: Seweryn Chlebiński