Coraz chętniej wybieramy zlewozmywaki z konglomeratu, bo podobają nam się ich designerskie kształty i elegancki wygląd. Jednak nawet najpiękniejszy zlew straci urok, jeśli nie będziemy o niego dbać. Z nowymi preparatami Laveo to żaden problem.

Granitowe zlewozmywaki mają chropowatą powierzchnię, dlatego trudniej je utrzymać w czystości niż stalowe lub ceramiczne. Przynajmniej zwykłymi płynami do mycia. Dlatego producent granitowych zlewozmywaków Laveo wprowadza właśnie dedykowane preparaty do ich czyszczenia i konserwacji.

Laveo proponuje nam 2 środki, dzięki którym zlew z konglomeratu zachowa swą urodę przez długie lata. Jak je stosować? Nic prostszego. Płynu do konserwacji wystarczy użyć raz na tydzień, żelem czyścimy zlew codziennie, ale nie ma przy tym więcej zachodu niż z umyciem szklanki.

Preparat do zabezpieczania i konserwacji zlewu granitowego najlepiej stosować raz na tydzień. Płyn pokryje zlew cienką warstwą "laminatu" chroniącego przed zatłuszczeniami, przywieraniem brudu i osadzaniem kamienia. Środek jest odporny na niektóre chemikalia i utlenianie, a zawarta w nim mieszanka olejów silikonowych nadaje zlewozmywakowi ładny połysk. Trzeba jednak pamiętać, żeby najpierw zlew dokładnie wyczyścić!

Do tego służy drugi środek - żel do czyszczenia granitowych zlewów o świeżym cytrynowym zapachu. Bez trudu usuwa z konglomeratu kamień, osad i inne zanieczyszczenia, niszczy nawet bakterie. W przypadku silnych zabrudzeń, możemy pozostawić go na powierzchni zlewu na 10-15 minut. Potem spłukujemy.

Wystarczy więc, że raz dziennie na koniec zmywania umyjemy także zlew, a możemy być pewni, że niestraszny mu będzie "ząb czasu".

źródło i zdjęcia: Kuchinox