Już jest nowy katalog IKEA 2013, a w nim - mnóstwo wnętrzarskich inspiracji i pomysłów na metamorfozy wnętrz. Tym razem głównie za sprawą tkanin.

Kiedy ostatnio zmieniliście wystrój mieszkania? Zaglądacie na nasz portal, więc pewnie należycie do tych 36% Polaków, którzy coś w swoim domu zmienili w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jednak, według badań zleconych przez IKEA, większość z nas robi to znacznie rzadziej.

Dlatego w swym nowym katalogu IKEA na 324 stronach podpowiada, jak łatwo, szybko i tanio zmienić wystrój wnętrza. Nie trzeba wcale robić remontu ani kupować nowych mebli. Metamorfozy wnętrza dokonamy, zmieniając tekstylia!

Kolorowe poduszki, eleganckie zasłony, puszysty dywan albo przytulna pościel sprawią, że mieszkanie zrobi się bardziej przyjazne, kolorowe i wesołe. Będzie miejscem, które wprawia nas w dobry nastrój, odpręża i relaksuje - po prostu prawdziwym domem.

W 2013 roku IKEA zachęca do zabawy tekstyliami. W katalogu znajdziemy więc mnóstwo inspirujących przykładów, jak dobierać tkaniny, jak łączyć kolory, wzory i faktury. Projektanci IKEA podsuwają proste i sprytne rozwiązania, by bez dużych kosztów zmienić wystrój mieszkania. Z nadejściem nowej pory roku, z okazji rodzinnego święta albo zupełnie bez powodu. Po prostu dla poprawy humoru.

Pojawieniu się katalogu IKEA 2013 w słynącej z włókienniczych tradycji Łodzi towarzyszy Festiwal Dobrego Wystroju. Od 22 do 26 sierpnia w Textorial Parku (ul. Fabryczna 17) można więc oglądać pełną wnętrzarskich inspiracji wystawę tekstyliów, a przez cały miesiąc, do 23 września 2012, w łódzkim sklepie IKEA skorzystać z porad dekoratorów wnętrz lub wziąć udział w warsztatach "Kobiety do maszyn!". Najmłodsi zaś będą mogli się przekonać, że bajek opowiadanych przez aktorów łódzkich teatrów znakomicie słucha się na wygodnych kolorowych poduszkach.

źródło i zdjęcia: IKEA