Krosno od blisko stu lat słynie z wyrobów ze szkła, wytwarzanych w tutejszych hutach i pracowniach artystycznych. Dlatego właśnie tu, w czerwcu zeszłego roku, otwarto Centrum Dziedzictwa Szkła - pierwsze w Polsce interaktywne centrum turystyczno-kulturalne.

Zwiedzający mogą nie tylko zobaczyć jak wytwarza się szkło, ale i sami spróbować wydmuchać szklaną formę, malować na szkle. Odwiedzając salę "szkło w fizyce" samodzielnie przeprowadzą eksperymenty. W sali "światowe marki" są prezentowane produkty krośnieńskich hut wykonane dla słynnych zagranicznych kontrahentów (m.in. Murano, Waterford Crystal, Zwiesel, Eva Solo).

Teraz można tu także obejrzeć ekspozycję Fun, Joke, Surprise, gromadzącą prace 15 artystów z 11 europejskich krajów, pokazującą, jak niezwykłym tworzywem jest szkło. To główna wystawa I edycji Europejskiego Festiwalu Szkła Play with Glass, która była już prezentowana we Wrocławiu i Krakowie.

Festiwal będzie organizowany corocznie w październiku przez Galerię BB i Fundację Fly with Art przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Związkiem Polskich Artystów Plastyków oraz Gminą Wrocław. Czekamy zatem na kolejną edycję imprezy, a na razie zapraszamy do Krosna.