Po raz pierwszy zaprezentowano go w marcu 2013 roku na targach ISH we Frankfurcie, a już w czerwcu będzie można mieć go w domu. Designerski grzejnik Cosmopolitan szwajcarskiej firmy Runtal produkowany jest w Polsce, w fabryce w Bolesławcu.

Ciepło i design mogą iść w parze. Grzejnik dekoracyjny Runtal Cosmopolitan zaprojektowanym z myślą o tym, aby doskonale pasował do każdego nowoczesnego wnętrza, niezależnie, czy znajduje się ono w Barcelonie, Berlinie, Mediolanie, Paryżu, Warszawie, czy w Zurichu. Ten efektowny, ale i bardzo uniwersalny grzejnik to dzieło duetu projektantów King & Miranda (Santiago Miranda i Perry King). Produkowany zaś jest w polskiej fabryce w Bolesławcu, oczywiście ze szwajcarską precyzją.

Płaskie "żeberka" grzejnika Runtal Cosmopolitan ujęte są w ramę o trójkątnym przekroju, co dodaje prostej formie przestrzenności. Mimo to grzejnik jest bardzo płaski - odstaje od ściany na maksimum 9,5 cm.

Designerzy zadbali, aby grzejnik Runtal Cosmopolitan dał się wpasować w każdy projekt, dlatego jest on dostępny zarówno w wersji pionowej, jak i poziomej, przy czym dotyczy to zarówno układu "żeberek", jak i kształtu całego grzejnika. Także wybór kolorów jest wyjątkowo szeroki, bo poza barwami z szerokiej gamy Runtala, Cosmopolitan dostępny jest w oryginalnej palecie Le Corbusiera.

Poza tym każdy z grzejników Runtal Cosmopolitan możemy wzbogacić o takie praktyczne akcesoria jak: wieszak, np. do podgrzewania szlafroka, relingi w dwóch rozmiarach - na mniejszy lub większy ręcznik, półka na łazienkowe drobiazgi. Dodatki mogą być chromowane lub ze stali szlachetnej.

Co ważne, zwłaszcza jeśli chcielibyśmy grzejnik Runtal Cosmopolitan zamontować w łazience, może być podłączony do instalacji c.o. lub pracować jako elektryczny. Cena: od 530 euro.

źródło i zdjęcia: TechnikaDesign.pl