Irytuje Cię szukanie kluczy? Otwórz drzwi palcem! Zamek biometryczny - na odcisk palca - to wygodne i bezpieczne rozwiązanie do domu lub mieszkania.

Zamki na odcisk palca kojarzą Ci się z biurowcami i obiektami użyteczności publicznej? A dlaczego nie miałbyś sobie pozwolić na taką wygodę we własnym domu lub mieszkaniu? Zamek biometryczny, który  otwiera się po sczytaniu odcisku palca, to rozwiązanie proste i łatwe w obsłudze, a przede wszystkim bezpieczne.

Zamek biometryczny YDR 4110 marki Yale ma wbudowany czytnik linii papilarnych, który skanuje odcisk palca użytkownika, porównuje go z wzorcami w bazie i - jeśli się zgadza - szybko otwiera drzwi za pomocą impulsu elektrycznego. Wystarczy więc dotknąć go palcem i drzwi stają otworem! Zamek YDR 4110 można też otworzyć, wstukując na klawiaturze numer PIN składający się z 6 do 12 cyfr.

Na tym nie koniec udogodnień - zamek automatycznie zarygluje drzwi, kiedy domkniemy skrzydło.  Dla większego bezpieczeństwa wyposażono go również w alarm - w razie próby zniszczenia zamka lub drzwi włączy się syrena - aż 80 dB.

Tym, co wyróżnia zamek biometryczny YDR 4110 jest atrakcyjny, nowoczesny wygląd. Czarne szkło, stal nierdzewna i klawiatura widoczna dopiero po zbliżeniu dłoni sprawiają, że nie będzie kłuł w oczy, nawet jeśli same drzwi nie są utrzymane w nowoczesnym stylu.

Zamek biometryczny YDR 4110 nadaje się do zabezpieczania wejść w biurach, mieszkaniach i domach. Można go montować na drzwiach stalowych lub drewnianych o grubości skrzydła od 35 do 110 mm. Wymiary zamka: 19 x 65 x 160 mm. Cena: 1598 zł.

źródło i zdjęcie: Yale