W czwartek 6 czerwca w klubie Sztuka Architektury projektanci z biura Grupa 5 Architekci zaprezentują projekt przebudowy dworca Wrocław Główny, który w plebiscycie Polskie Wnętrze 2012 zdobył tytuł wnętrza roku. Zapraszamy do klubu i transmisję online.

Patronat Czas na WnętrzePrzebudowa dworca miała na celu m.in. przekształcenie jak największej jego powierzchni w pomieszczenia komercyjne. Zmieniono więc całkowicie układ funkcjonalny budynku i w równej mierze jak dworcem jest on teraz galerią handlową. Ponadto na dworcu Wrocław Główny znalazły się powierzchnie biurowe oraz sale wielofunkcyjne.

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie zadaszenia dawnego peronu jako pasażu handlowego otwartego na halę główną. Zabieg ten wizualnie przybliża poziom piętra pasażerom i zachęca ich do przejścia w kierunku części komercyjnej.

Mimo całkowitej modernizacji w budynku dworca Wrocław Główny zachowano wiele historycznych detali i rozwiązań konstrukcyjnych. Jego prawidłowe funkcjonowanie zapewnia czteropoziomowy układ funkcji i komunikacji.

Atrakcyjność projektu Grupy 5 Architekci doceniono w plebiscycie "Polskie Wnętrze 2012", przyznając mu tytuł wnętrza roku 2012.

Klub Sztuka ArchitekturyCzas i miejsce spotkania:

Czwartek, 6 czerwca 2013 r., godz. 18.
Klub Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa. Wstęp wolny. Spotkanie będzie można śledzić także dzięki transmisji internetowej.

"Polskie Wnętrze 2012" to cykl spotykań z najlepszymi polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie wortalu Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji.