Co wyjdzie, kiedy połączymy tradycyjny piec ceramiczny z nowoczesną kozą, do tego dodamy kaloryfer i szczyptę włoskiego designu? Taki jest właśnie przepis na ThermoStack.

Ta niezwykła, nowoczesna koza to efekt współpracy włoskiej manufaktury La Castellamonte produkującej  ekskluzywne piece ceramiczne i projektantów z Adriano Design. Połączenie tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnego włoskiego designu zaowocowało stworzeniem niezwykłych ceramicznych pieców-kominków Stack. Te designerskie, nowoczesne kozy zbudowane są z ceramicznych modułów o przekroju kwadratu lub koła, z których można budować niczym z klocków. W ten sposób łatwo dostosujemy rozmiary pieca do naszych potrzeb.

W 2013 roku do rodziny pieców ceramicznych Stack dołączył model ThermoStack i od razu zdobył nagrodę Design Plus na targach ISH 2013 we Frankfurcie. Nic dziwnego, bo ThermoStack jest rewolucyjny nie tylko pod względem designu. To już nie koza, lecz system centralnego ogrzewania! Ceramiczny piec ThermoStack z ekologicznym paleniskiem (na drewno lub gaz) zasilać może... ceramiczne kaloryfery. Cóż za znakomity mariaż tradycji i nowoczesności!

źródło i zdjęcia: www.kozymadeinitaly.com