Ponad 500 plakatów mistrzów i początkujących twórców zobaczymy podczas 16. Salonu Plakatu Polskiego, który towarzyszy obchodom 45-lecia Muzeum Plakatu w Wilanowie.

4 czerwca 2013 w Muzeum Plakatu w Wilanowie rozpoczyna się 16. Salon Plakatu Polskiego. Wystawa o ponad 30-letniej tradycji, jest jedną z najbardziej nieprzewidywalnych i demokratycznych - bo każdy może zgłosić do niej swoją pracę - prezentacji współczesnej sztuki graficznej. Pozwala poznać najnowsze trendy w grafice użytkowej, prześledzić wyrażone w plakacie życie naszego kraju, a także zaobserwować narodziny nowych gwiazd tej sztuki.

W tym roku 16. Salon Plakatu Polskiego to święto podwójne. Wystawa jest wiodącą imprezą jubileuszową Muzeum Plakatu w Wilanowie, które w 2013 roku obchodzi 45. rocznicę istnienia.

16. Salon Plakatu Polskiego to okazja, aby obok twórczości mistrzów gatunku, uznanych polskich artystów, obejrzeć prace młodych plakacistów i debiutantów. Trudno o bardziej spektakularne połączenie klasyki i nowoczesności, doświadczenia i świeżości.

Czytaj także: Polski plakat jako dekoracja wnętrza

- Otwarta forma wystawy, w ramach której każdy mógł zgłosić swoją pracę, czyni ją na wskroś demokratyczną i sprzyja udanym debiutom - mówi Rafał Nowakowski, komisarz wystawy. - Oglądać możemy wszystkie, spełniające założenia regulaminu dzieła, niepoddawane ocenie jury ani żadnej selekcji. To obiektywny przegląd polskiej sztuki plakatu. Przepojone barwami, awangardowymi pomysłami prace są plastyczną interpretacją najważniejszych wydarzeń kulturalnych, politycznych i społecznych ostatnich dwóch lat - dodaje.

Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza: w poniedziałki w godzinach 12-16 (wstęp wolny), w środy w godzinach 11-18, we wtorki, czwartki i piątki w godzinach 10-16, a w soboty i niedziele w godzinach 10-18.