Miłośników stylu skandynawskiego ucieszy wiadomość, że na nasz rynek wnętrzarski wchodzi polska marka TomMebel. Jej oferta to naturalne meble z litego drewna oraz designerskie akcesoria w stylu skandynawskim.

W portfolio TomMebel znajdziemy m.in.: łóżka, szafy i regały, komody, meble do siedzenia, stoły i biurka, meble dla dzieci oraz meble ogrodowe. Wyróżnia je proste, klasyczne wzornictwo, typowe dla skandynawskiego stylu. Meble wykonane są ręcznie z ekologicznych materiałów i wykończone z dbałością o każdy szczegół. To ekskluzywna alternatywna dla masowej produkcji, meble, które służyć nam będą przez lata.

Tradycja firmy TomMebel sięga 1990 roku, kiedy nieduży zakład stolarski w Rawiczu zaczął produkować klasyczne, drewniane meble. Jednak w latach 90. w polskich domach królowały raczej lakierowane na wysoki połysk meblościanki i niezbyt wygodne wersalki, więc w 1997 roku TomMebel zaczął więc ścisłą współpracę z niemiecką firmą Car-Möbel. Praktycznie cała produkcja trafiała na rynki zachodnie.

Z czasem jednak i Polacy zaczęli polubili skandynawski styl aranżacji wnętrz. Z roku na rok coraz chętniej kupujemy naturalne, klasyczne meble, które dzięki swojej prostocie "dopasowują się" do stylu wnętrza. Cenimy nie tylko niebanalne wzornictwo, ale również dobre, naturalne materiały i solidne wykonanie.

Dlatego też marka TomMebel ponownie zadebiutowała na polskim rynku. A ponieważ szczególne miejsce w jej ofercie zajmują meble dla dzieci, to na nie firma postawiła w pierwszej kolejności.

Część kolekcji dla najmłodszych zobaczyć można w warszawskim showroomie Studio Little Room. Zamówienia można składać także na stronie www.littleroom.pl. Ponieważ meble TomMebel robione są ręcznie, a każde zamówienie traktowane jest indywidualnie, zwykle nie są dostępne "od ręki", lecz trzeba na nie czekać kilka tygodni. Są jednak tego warte!

źródło i zdjęcia: TomMebel