Projekt Roku to nagroda przyznawana przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej za najlepszy design. Na wystawie w galerii Kuratorium obejrzymy nominowane prace i poznamy laureatów.

Dziewięć kategorii, setki zgłoszeń i prawie 50 nominacji, a wśród nich m.in. różaniec - aplikacja na komórkę,  psychodeliczna encyklopedia i identyfikacja wizualna z generatorem wzorów rastrowych. Kto zdobędzie Projekt Roku 2013 dowiemy na wernisażu wystawy pokonkursowej, już w sobotę 28 grudnia 2013 roku o godz. 18

Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej już po raz trzeci przyznaje nagrody za najlepszy design w swojej branży. Konkurs Projekt Roku ma na celu wyłonienie najlepszych polskich projektów graficznych minionego roku. Wszystko po to, aby nagrodzić starania firm i instytucji, które pracują nad designem swoich produktów i usług i pokazać potencjał polskich designerów. Organizatorzy chcą także zwrócić uwagę na rolę projektantów w kształtowaniu naszej kultury wizualnej.

Projekty do konkursu mógł zgłosić każdy, rynek przeczesywał także zespół researcherów: Ewa Gołębiowska (Zamek Cieszyn), Magdalena Heliasz (PrintControl), Magda Kochanowska (ASP Warszawa), Hans Lijklema (Lijklema Design), Ola Niepsuj, Paweł Rosner (Łowcy Dizajnu), Waldemar Węgrzyn (StudioPrintscreen) i Marcin Wolny (Studio Otwarte). Ponieważ jednak na polskim rynku pojawia się coraz więcej dobrych projektów, zadanie jury nie było łatwe. Świadczy o tym choćby długa lista nominowanych

Projekty graficzne oceniało jury w składzie: Małgorzata Gurowska (ASP Warszawa), Maciej Konopka (Brandy Design), Justyna Kucharczyk (ASP Katowice), Agata Nowicka (Illo), Ela Skrzypek (Brand New Idea), Michał Warda (Ale Consulting). Czyje projekty zwyciężyły? Kto zdobył nagrody? Zapraszamy na wystawę, wstęp wolny.