Zastanawiasz się, co to jest rollmata? Gdy zaczniesz jej używać, będziesz się zastanawiać, jak do tej pory sobie bez niej radziłaś! Bo najnowszy kuchenny gadżet Dente naprawdę ułatwia życie.

Wygląda niepozornie - rollmata to kilkanaście stalowych prętów połączonych silikonową taśmą. Za to zastosowań ma bez liku: możesz na niej postawić gorący garnek lub blachę z ciastem, użyć jako ociekacza na naczynia lub owoce, które nie zmieściły się na suszarce, a kiedy już nie będzie potrzebna - zwinąć, by nie zajmowała miejsca.

Bezpiecznie rozłożysz ją na kuchennym blacie, na ociekaczu, dnie albo na rancie zlewozmywaka. Rollmata jest odporna wodę i wysoką temperaturę, a dzięki silikonowym taśmom na brzegach na pewno się nie zsunie, nawet z mokrej powierzchni.

Aż trudno uwierzyć, że tak prosta rzecz może tak bardzo ułatwić pracę! Dzięki temu praktycznemu gadżetowi w kuchni zdaje się być więcej miejsca, bo zyskujemy dodatkową powierzchnię, którą możemy wykorzystać tak, jak akurat potrzebujemy: jako podstawkę pod gorące naczynia, ociekacz albo po prostu miejsce do odłożenia czegoś na chwilę.

Wśród akcesoriów do zlewozmywaków rollmata marki Deante wyróżnia się funkcjonalnością i uniwersalnością. Z wyglądu nie rzuca się w oczy, więc pasować będzie do kuchni w każdym stylu, a dzięki uniwersalnym rozmiarom (37,5 x 28 cm) używać jej można praktycznie z każdym zlewozmywakiem.

źródło i zdjęcia: Deante