Rodzaje akcesoriów do zlewozmywaka

Producenci akcesoriów do zmywaka proponują do wybranych modeli dopasowane nakładki maskujące, drewniane, plastikowe, stalowe i szklane deski do krojenia, sitka, koszyki, tarki, a także podstawki pod naczynia.

Warto też dokupić młynek do odpadków organicznych. Montuje się go w odpływie, gdzie radzi sobie skutecznie z zapychającymi instalację odpływową resztkami i okruchami. Do wielu modeli zlewozmywaka możemy też dokupić dozownik płynu do zmywania, którego używa się znacznie wygodniej, niż butelki.

   
Wkład sitowy Texina 50 ze stali nierdzewnej do płukania warzyw i owoców (fot. Teka)   Wkład sitowy Aura, dzięki rzadko rozstawionym otworom może służyć do płukania nawet bardzo małych owoców (fot. Teka)   Bateria zlewozmywakowa z oświetleniem diodowym (fot. KWC)

Jaki wybrać model baterii do kuchni?

Baterie kuchenne, podobnie jak zlewozmywaki, "idą nam na rękę". Te kupione od renomowanych firm są skonstruowane tak, by lecąca z nich woda nie powodowała rozprysków. Warto wybrać model wysoki - łatwiej będzie napełnić lub opłukać duże naczynia. Kolejne ułatwienia to możliwość obracania i duży zasięg wylewki w poziomie, przeguby, które ułatwiają manewrowanie strumieniem i wysuwane główki natryskowe na giętkim wężu. Do zlewów pod oknem wymyślono "łamane" korpusy, a na wieczór - baterie ze zintegrowanym oświetleniem diodowym.

opr.: Redakcja
zdjęcie wprowadzające: Alveus.