Czystość w łazience

Jedną z rzeczy, która starzeje się w bardzo brzydki sposób jest bateria łazienkowa. Zwykle w mieszkaniach mamy raczej twardą wodę, która pozostawia na baterii brzydki osad i kamień. Zamiast pięknie błyszczeć, jest więc matowa i ma brzydko wyglądające zacieki od wody. Im dłużej zwlekamy z jej czyszczeniem, tym gorzej wygląda.

Nawet jeśli uda nam się usunąć uporczywy kamień, to powierzchnia i tak nie wygląda jak na samym początku. W myślach żegnamy się już raz na zawsze z lśniącym kranem, a wcale nie musi tak być! Rozwiązanie jest bliżej niż myślimy, bo zwykle leży w naszej kuchennej szafce.

Papier do pieczenia zadziała cuda

Domowe sposoby na czyszczenie to świetna alternatywa do specjalistycznych środków. Są nie tylko dużo tańsze, ale i bardziej ekologiczne i łatwiejsze do sprawdzenia. Nie musimy jeździć do sklepów i zastanawiać się, który z miliona preparatów wybrać.

Zamiast planować wyprawę do sklepu, szybciej wyjąć z domowej szafki coś, co i tak już mamy. Wystarczy kawałek papieru do pieczenia, żeby nasz kran wyglądał jak nowy. Jak to możliwe?

Sekret leży w wosku

Papier do pieczenia pokryty jest specjalnym woskiem, który świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu armatury, zarówno tej łazienkowej, jak i kuchennej. Papier bez problemu poradzi sobie z zaciekami z wody i nieestetycznymi plamami. Zlikwiduje osad, nawet ten, który jest już na kranie od dłuższego czasu.

Co więcej, nie tylko wyczyści kran, ale także nabłyszczy. Wosk sprawi, że bateria łazienkowa będzie błyszcząca i lśniąca jak w dniu, w którym ją kupiliśmy. Dzięki temu zabiegowi będzie miała również delikatną warstwę ochronnę, która sprawi, że będzie bardziej odporna na kurz i zanieczyszczenia. Wystarczy urwać odpowiedni kawałek papieru i potrzeć nim o chromowaną baterię. Czy może być coś prostszego?

 

Trzymaj papier do pieczenia w łazience

Następnym razem będąc w sklepie spożywczym na zakupach, warto dorzucić do listy zapasową rolkę papieru do pieczenia. Trzymając ją w łazience, z łatwością wyrobimy sobie nawyk przecierania nim armatury i dbania o nią regularnie.

Jeśli mamy więcej czasu i determinacji, patent z papierem do pieczenia możemy wykorzystać również do czyszczenia większych powierzchni, na przykład polerowania kabiny prysznicowej. Efekty będą równie rewelacyjne.

Autor
Wykorzystajcie to czyszcząc baterię łazienkową. Będzie błyszczeć jak nigdy
Maria Maj
Dziennikarka wnętrzarska & ekspertka lifehacków. Specjalizuje się w praktycznych poradach domowych, ułatwiających codzienne życie. Miłośniczka minimalizmu i...